Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tabana anma için Batman’a gelin çağrısı

  Okan KONURALP
  17 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ocak 2011 - 00:51

  Hizbullah’ın önemli isimleri Edip Gümüş ve Cemal Tutar’ın da aralarında bulunduğu sanıkların ortadan kaybolmalarıyla ilgili belirsizlik sürerken örgüt, liderleri Hüseyin Velioğlu’nu anmak için “taban” temsilcilerini Batman’a çağırdı.

  Örgüte yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Velioğlu’nun ölümünün 11. yıldönümü törenine bölge illerinden yaklaşık 2 bin kişi “temsilen” katılacak. Gümüş ve Tutar’ın teslim olduğu 17 Ocak 2000 Beykoz Baskını’nda öldürülen Velioğlu’nun mezarının bulunduğu Karşıyaka Mezarlığı’nda gerçekleşecek tören bu sabah erken saatlerde başlayacak.

  3 ayrı video

  Tahliyeler sonrasındaki ilk anma törenleri kapsamında örgüt, Velioğlu’nun bilinmeyen üç ayrı video görüntüsünü de yayınladı. Örgüte yakın internet sitelerinde dün akşam saatlerinde “17 Ocak Anısına” başlıklı görüntüler arasında İstanbul’da olduğu öğrenilen bir evde, bilgisayarının başında çalışan Velioğlu görüntüsü dikkat çekiyor. Velioğlu’yla ilgili ilk görüntü, ölümünün 10. yıldönümü nedeniyle geçtiğimiz yıl yayınlanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı