« Hürriyet.com.tr
MENÜ

T. Telekom Turnuvası 5 Şubat'ta

Türk Telekom Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası 5-12 Şubat tarihlerinde Gaziantep'te yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada, her yıl geleneksel olarak düzenlenen turnuvanın 12 takımın katılımıyla Gaziantep'te Kamil Ocak ve Karataş Şahinbey spor salonlarında gerçekleştirileceği bildirildi.

Turnuvada Türkiye'nin yanı sıra Almanya, Bulgaristan, Çin, Fransa, Gürcistan, İran, Porto Riko, Rusya, Romanya, Slovenya ve Ukrayna'nın yıldız erkek takımları yer alacak.

Geçen yıl Sırbistan'ın şampiyon olduğu turnuvayı üçüncü sırada tamamlayan yıldız milliler, Almanya, Porto Riko, Romanya, Ukrayna ve Rusya ile (A) Grubu'nda yer alırken, (B) Grubu'nu Slovenya, Çin, İran, Fransa, Gürcistan ve Bulgaristan takımları oluşturuyor.

Turnuvadaki ilk maçında Romanya ile karşılaşacak milliler, daha sonra sırasıyla Porto Riko, Almanya, Ukrayna ve Rusya ile mücadele ederek grup maçlarını tamamlayacak.

Grup maçlarının 5-9 Şubat tarihleri arasında yapılacağı turnuvada 11 Şubat Cuma günü yarı finaller, 12 Şubat Cumartesi günü de final maçı oynanacak.

Bu arada FIBA'nın düzenleyeceği hakem seminerinin de turnuva sırasında Gaziantep'te yapılacağı açıklandı. Önümüzdeki yıllarda FIBA ve Avrupa Ligi'nde görev alacak olan hakemlerin, pratik eğitimlerini turnuva sırasında alacakları ve turnuvada maç yönetecekleri bildirildi.

FIBA Avrupa Teknik Komitesi'nin başarıyla düzenlenen Türk Telekom Turnuvası'nın, Albert Schweitzer Turnuvası ile birlikte dönüşümlü olarak kullanılmasını uygun gördüğü kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz