« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sydney'de bugün

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yüzme: Derya Erke (200 m sırtüstü eleme)

Yelken: Mistralda İlknur Akdoğan, Ertuğrul İçingir ve laserde Ali Kemal Tüfekçi

Okçuluk: Bayanlar Takım Yarışmaları (Natalia Nasaridze, Elif Altınkaynak, Zekiye Şatır)

Boks: 54 kg Agasi Agagüloğlu-C.Nehomar (Venezuella) (2.tur)

67 kg Bülent Ulusoy-D.Craig (ABD) (2.tur)

Firarist suçlular 3 Kore'liyi kaçırdı

SYDNEY'de dün ilginç bir olay yaşandı. Hapishaneden kaçan 2 suçlu Olimpiyat Köyü yakınlarında bir gönüllünün kullandığı ve içinde 3 Kore'li görevliyi taşıyan minibüsü kaçırdılar. Alarma geçen polis suçluları yakalayıp,rehineleri kurmak için çaba harcıyor.

Meşaleye adını yazdı

ORGANİZASYON Komitesi Olimpiyat Stadı'ndaki meşalenin üzerine adının baş harflerini yazan stat işçisi Darren Grech (31) yüzünden zor duruma düştü. Yetkililer oyunlar süresince yazının silinmesi için bir şey yapamayacaklarını belirtirken, Grech ‘‘Tarihin bir parçası olmak güzel olur diye düşündüm’’ dedi.

Thompson'a 7. altın

YÜZMEDE bayanlar 4x200 metre serbest bayrak yarışında 7:57.80'le olimpiyat rekoru kırarak birinci olan ABD takımındaki Jenny Thompson böylece kariyerindeki 7. altın madalyasını aldı. Thompson, olimpiyatta Alman yüzücü Alman Kristin Otto ve Çek cimnastikçi Vera Caslavskaya'nın sahip olduğu rekora ulaştı. 200 m kelebek finalinde ABD'li Misty Hyman, 2:05.88'le olimpiyat, erkekler 200 m kurbağalamada İtalyan Domenico Fioravanti 2:10.87'le Avrupa rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz