Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sydney yolu göründü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, 3. Grup'ta liderliğini sürdüren takımımız için, ‘‘Deplasmanda oynayacağımız 4 maçta 1 veya 2 puan alırsak, hedefimiz olan Sydney Olimpiyat Oyunları'na katılırız’’ dedi.

İrlanda'dan iyi haber

Moldova'yı ilk yarıda Burak ve Güngör'ün attığı gollerle 2-0 geçerek puanını 10'a yükselten Ümit Milli Takımımıza Sydney yolu göründü. Kuzey İrlanda'nın da önceki akşam Almanya'yı yenmesiyle daha da umutlanan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, ‘‘Gençlerimizin ipi göğüsleyeceğine inancım tam’’ dedi.

İpi göğüsleyeceğiz

Sydney'deki Olimpiyat Oyunlarına katılabilmemiz için Moldova maçının çok önemli olduğuna değinen Çetiner, ‘‘Bu galibiyetle puanımızı 4 maçta 10'a yükselttik. Kuzey İrlanda'nın da Almanya'yı yenmesi bizi rahatlattı. Ümitlerimizin bundan sonraki maçlardan da yüzünün akıyla çıkıp ipi göğüsleyeceğine inanıyorum. Onlarla gurur duyuyorum’’ diye konuştu.

Lider çıkacak güçteyiz

Grupta 2. etap maçlarını deplasmanda oynayacaklarını vurgulayan Çetiner şunları söyledi: ‘‘Deplasmandaki 4 maçta, en az 1 veya 2 puan alırsak, asıl hedefimize ulaşırız. Bilinmeyen isimleri gündeme getirerek, A takıma oyuncu vermede üzerimize düşen görevi de yapmaya çalışıyoruz. Şimdiye kadar her şey istediğimiz gibi gidiyor. Bu gruptan lider olarak çıkacak güçteyiz.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz