« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sydney 2000 Notları

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doping baskını

OYUNLARIN başlamasına sayılı günler kala, önce haltercilerden alınan idrar örneklerinden sonra dün bir görevli Türk bürosuna gelip güreşçilerin acil idrar vermelerini istedi.

Çin’den gözdağı

Asrın en büyük doping olayıyla sarsılan Çin'in haltercileri dün geldikleri Sydney'de kaldırdıkları kilolarla rakiplerine adeta gözdağı verdi. 56 kiloda Halil Mutlu'nun rakibi Zhangı Xıangxıang ile 62 kiloda Naim Süleymanoğlu'nun ezeli rakibi Le Mao Sheng iddialı konuştu.

Yelkende sarı yelek

YELKEN yarışlarında bisikletteki sarı mayonun bir benzeri olan sarı yelek uygulaması yapılacak. Her yarışın birincisi bir gün sonraki yarışmada sarı yelek giyecek.

Agassi gelemiyor

ABD Tenis Birliği Sydney 2000'e Andre Agassi'nin yerine Vince Spadea'yı Sydney'e getirdi. Ünlü tenisçi Agassi'nin ailesindeki sağlık nedenleri nedeniyle Sydney'de mücadele etmeyeceğini açıkladı.

Sydney'de barış

1950 ile 1953 yılları arasında savaş geçirdikten sonra hala barış antlaşması imzalamayan Kuzey ve Güney Kore, oyunların açılış törenine aynı bayrak altında ve birlikte katılmayı kabul ettiler.

Başkan’dan ziyaret

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı J.Antonio Samaranch dün Olimpiyat Köyü'nü gezip, İspanya, Doğu Timor ve Bosna Hersek'li sporcuları ziyaret etti. Samaranch, Sydney 2000 Olimpiyatları gile ilgili olarak sporcu ve yöneticilerin izlenimlerini aldı.

Ringde casus

SYDNEY olimpiyat ringinde casus kamera var... Dünya Boks Birliği ilk kez bir uygulama ile ringin çevresine koyacağı 4 gizli kamera ile maçlarda hakemlerin verdikleri puanları gözleyecek. AIBA yönetimi ringde boksörlerin vurdukları yumruklara hakemlerin doğru puan verip vermediklerini gözleyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz