Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sydney 2000

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Naim'in kitabı kapış kapış

DÜNYA rekortmeni haltercimiz Naim Süleymanoğlu henüz Sydney'e ayak basmadan kitapları kapışılıyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, her gittiği yerde yetkililere Naim'in kitabını hediye ediyor. Mutlu, Sydney Başkonsolosumuz Niyazi Adalı'ya da bir şilt ve Naim'in kitabını hediye etti. Olimpiyat Köyü'ndeki büromuzda Naim'in kitabını almak isteyenlerin akınına uğradı.

Yerlilerden tehdit

OLİMPİYATIN başlamasına sayılı gün kala Avustralya yerlileri Aburginelerin hükümeti protesto eylemleri de artıyor. ‘‘Topraklarımızı elimizden aldınız. Yaşam standartlarımız diğer Avustralyalılardan aşağıda’’ diyen ve olimpiyatlarda dünyaya seslerini duyurmayı amaçlayan Aburgineler Olimpiyat Parkı'nın karşısına kuracakları kampta hükümeti protesto edeceklerini, polisin karşı koyması halinde de şiddet eylemlerine başvuracaklarını söyledi.

Ulaşım felç oldu

SYDNEY 2000 Olimpiyatı'nın başlamasına 10 gün kala Sydney'deki şiddetli rüzgar, yetkilileri endişelendiriyor. Saatte 80 km'nin üzerine çıkan rüzgar nedeniyle dün tren seferleri ertelendi. Olimpiyat Parkı'ndaki tren istasyonunda 400 kadar kişi saatlerce beklerken, bir tren de mahsur kaldı ve içindeki 100 yolcu boşaltıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler