Suzuki’nin yıldızı Splash

Hürriyet Haber
08 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ekim 2008 - 21:09

Suzuki, 9-19 Ekim 2008 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 12’nci Uluslararası Otomobil Fuarı Autoshow’da yeni modelleri ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Fuarda yeni küçük modeli Splash’in lansmanını yapacak Suzuki, SX-4 ve Swift’in yeni versiyonlarını da otomobil severlerin beğenisine sunacak.

Swift modeli ile uzun yıllardır küçük sınıfta başarılı bir yere sahip olan Japon üretici Suzuki, Splash ile küçük sınıfa bir üye daha kazandırdı. Daha önce konsept olarak sergilediği Splash’ın seri üretim versiyonunu geçtiğimiz yıl Frankfurt fuarında tanıtan Suzuki, şimdi bu modeli Türk otomobilseverlerin beğenisine sunuyor. Platformunu Swift ile paylaşan Splash, 3.7 metre uzunluğunda ve 1.7 metre genişliğe sahip. 1.6 metrelik yüksekliği sayesinde de geniş bir iç mekana sunan Splash, tüm koltuklarında uzun boylu yolculara dahi geniş bir iç mekan sunmayı başarıyor. Fuarla birlikte Türkiye’de satışa sunulacak Splash, önden bakıldığında yükseltilmiş bir Swift gibi duruyor. Geniş farları ve ’V’ şeklindeki ön ızgarası ile dikkat çekici bir ön yüze sahip olan Splash’in yan kısımlarındaki geniş cam yüzeyler, aracın ferah bir iç atmosfere sahip olmasını sağlıyor. Arkaya doğru alçalan tavan çizgisi ve yukarı konumlandırılan stop lambaları ile oldukça dinamik bir görüntü sergileyen Splash’in iç mekanı da kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış.

Suzuki Splash’te ikisi benzinli biri dizel olmak üzere toplam üç farklı motor seçeneği görev yapıyor. 1.0 litre hacmindeki üç silindirli motor 65 beygir güç üretirken; 1.2 litrelik 4 silindirli diğer benzinli motorun gücü ise 86 beygir. Dizel seçeneğini oluşturan 1.3 litrelik motor ise maksimum 75 beygir güç üretiyor. Bu model ile tamamen Avrupayı hedefleyen Suzuki Macaristandaki fabrikasında yılda 60 bin adet Splash üretecek.

Suzuki’nin fuardaki diğer yenilikleri ise dizel motor seçeneğine kavuşan Swift ile otomatik ve dizel versiyonları eklenen SX-4 modeli olacak. Yeni versiyonlarıyla SX-4 Sedan, SX-4 HB dizel ve SX-4 HB otomatik versiyonlara sahip olacak model, sürüş rahatlığı, ferah iç mekanı, yumuşak hatlı tasarımının yanısıra fonksiyonel iç hacmi ve sınıfının en genişi olan 515 litrelik bagaj hacmiyle dikkat çekecek.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı