« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Suyun genç yıldızları Prag'ta

İstanbul Offshore Kulübü tarafından organize edilen Formula Future Türkiye Şampiyonası’nda beş ayrı kategoride Türkiye Şampiyonluğu’na imza atan 8-18 yaş arası beş milli sporcumuz Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’ta Dünya Şampiyonası için ter döküyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Class 1’de Taha Kalkan, Class 2’de Muhammed İkbal Karakoyun, Class 3’te Baran Caner, Class 4’te Baran Enterilli ve Class 5’te Hakan Akdeniz’in Türkiye Formula Future Şampiyonluğu’nu elde ettiği organizasyonda gençlerimiz, Puma ve Banvit’in sponsorluğunda 17- 19 Ağustos tarihleri arasında Prag’taki UIM Dünya Formula Future Türkiye Şampiyonası’nda madalya alabilmek için 11 ülke sporcusu ile mücadele edecekler.

Rusya, Portekiz, Malezya, Almanya, Letonya, Türkiye, Belarus, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Slovakya ve İtalya’dan yaklaşık 70 sporcunun katılacağı yarışlarda sporcular manevra, paralel slalom, gemici düğümü atma gibi farklı disiplinlerde puan toplamaya çalışacaklar.

Serbest antrenmanların ardından bugün yapılacak, resmi açılış töreni ile start alacak şampiyonada ilk yarış yerel saatle saat 15.00’te manevra yarışı ile başlayacak.
18 Ağustos Cumartesi günü düğüm atma ve manevra yarışları ile devam edecek program pazar günü paralel slalom, yarı final ve final yarışları ile tamamlanacak. Şampiyonada ödül töreni aynı gün yarışların bitiminde gerçekleştirilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz