Ege Haberleri

EGE

  Suyolcu anılıyor

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KUŞADASI'nda 16 Mayıs 1995'te evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren DYP'li Belediye eski Başkanı Lütfi Suyolcu, bir dizi etkinlikle anılacak. İstanbul'dan gelen, Suyolcu'nun Özel Akademi İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi kızı Çiğdem, ilk sahne sınavını da babasının anısına verdi.

  20 yaşındaki Çiğdem Suyolcu, arkadaşlarıyla, babasının yıllarca başkanlığını yaptığı Belediye Meclis Salonu'nda Tennessee Williams'ın Arzu Tramvayı isimli oyununu sahneledi. Yönetmenliğini Neil Fleckman'ın yaptığı ve İngilizce sahnelenen oyunda Hasan Aydın, Beliz İnan ve İlmah Söyleyen de rol aldı.

  OYUNU Çiğdem'in ANAP'lı Belediye Meclisi Üyesi annesi Hülya Suyolcu, yakınları ve vatandaşlar izledi. Çiğdem Suyolcu, ‘‘Babamın ismini yaşatmak için en az onun kadar başarılı olmam gerekir. Babamın yıllarca çalıştığı bu salonda İngilizce bir oyun sergilemekten büyük onur duydum’’ dedi.

  LÜTFİ Suyolcu, bugün Kervansaray'da hayatını anlatan video gösterisiyle anılacak. Suyolcu'nun öldürüldüğü İstiklal Caddesi'ndeki evinin önüne karanfil bırakılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı