Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süvari'nin izindeyim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ali Çağlar, yeni sezon öncesi planlarını Hürriyet EGE’ye anlattı

‘‘Öze dönüşün ilk temsilcisiyim’’ diyen Çağlar, mevcut kadroya 5-6 takviye yapacaklarını, kiralık oyuncuya karşı olduğunu belirtirken, Şevket, Remzi ve kaleci Bülent'in kalmasını istiyor.

2.LİG'DE MİSAFİRİZ Göztepe camiası onu, o da Göztepe'yi çok iyi tanıyor. Bir zamanların gol ustası Ali Çağlar, sarı-kırmızılı ekibin dümenine üçüncü kez geçmenin, yönetimden güvenoyu almanın mutluluğunu yaşıyor. Göz-Göz'e 2. Lig'de ‘‘misafir takım’’ hüviyeti kazandırmaya çalışacağını belirten Ali Çağlar, 2000-2001 sezonuyla ilgili düşüncelerini Hürriyet EGE'ye anlattı.

HAZİNELERİN EN BÜYÜĞÜ Öze dönüşün ilk temsilcisi olarak kendisini gördüğünü belirten Çağlar, ‘‘Futbol oynarken formamı rahmetli Gürsel Aksel ağabeyden aldım. Teknik direktörlükte de inşallah Adnan Süvari'nin izinden emin adımlarla ilerleyeceğim. Öze dönme kararı alan Göztepe'de başarılı sonuçlarla bütünleşmek ve anılmak, benim için hazinelerin en büyüğü olacak’’ dedi.

AĞABEYLİK YAPACAKLAR Transferde hata yapmamak için çok dikkatli davranacaklarını vurgulayan Çağlar, ‘‘Eksik mevkiler tespit edildi. İsimler cebimde. Sağ kanadımız felç. Orta saha ve forvete mutlaka kaliteli ikişer takviye yapmalıyız. Libero ve stoper hüviyetinde futbolcu da istiyorum. Tecrübeli, gençlerimize örnek olacak, onlara ağabeylik yapacak futbolcular arıyorum’’ diye konuştu.

VANSPOR MAÇINDAN SONRA Beş-altı takviyeye ihtiyaçları olduğunu vurguluyan Çağlar, ‘‘Alacağımız oyuncular Göztepe'yi taşımak zorunda. Kiralık futbolcuya sıcak bakmıyorum. 21 futbolcu ve üç kaleci ile kadroyu sabit tutmaya çalışacağım. Genç yeteneklere kapımız her zaman açık. Gidecek ve kalacaklar ile transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerini Van maçından sonra açıklayacağım’’ dedi.

BİZDEN BÜYÜK DEĞİLLER ‘‘Yönetime vereceğim listede kalmasını istediğim futbolcuların başında Remzi, Şevket ve kaleci Bülent yer alıyor’’ diyen Çağlar şöyle konuştu: ‘‘Transferin gözde isimleri oldular. Hiç kimseye (gitme) deme yetkimiz yok, ama kalmalarını arzu ediyorum. Yerleri her zaman dolar. Alternatiflerini üretiriz. Ama Beşiktaş, Trabzonspor bizden daha büyük kulüpler değil.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz