« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Süvariler, İksir Binicilik Tesisleri'nde

Milli biniciler yetiştirilmek üzere gerçekleşen Anadolu Süvarileri Kampı, Ağustos ayı boyunca, İksir Binicilik Tesisleri’nde düzenleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından yapılan Anadolu Biniciler Yetiştirme Projesi 3.Kamp dönemi, 1 ile 31 Ağustos tarihleri arasında Kastamonu’da başladı.

İksir Resort Town Yaşam & Tatil Kasabası Binicilik Tesisleri ev sahipliğinde Daday’da düzenlenen programdaki amaç; biniciliğe kabiliyetli ancak maddi imkânları sınırlı çocuklara binicilik eğitimi verilmesi.

Kamp boyunca, İngilizce, bilgisayar, yüzme ve beden eğitimi derslerini de almakta olan öğrencilerin, uzun vadede milli takımın alt yapısını oluşturması planlanmaktadır.

Projeye, Türkiye'nin çeşitli illerinden (Kastamonu-Samsun-Denizli-Antalya-Eskişehir-Gaziantep-Muş) 10 öğrenci katılmaktadır.

Anadolu süvarilerine, Kastamonu Vedat Tek Kültür Merkezi ve Etnografya Müzesi gezisi ile İnebolu deniz gezisi, İksir ahşap atölyesinde uçurtma yapımı ve Yumurtacı Göletinde uçurtma şenliği, Pınarbaşı Valla Kanyonu ve Ilıca şelalesi gezileri de düzenlenecektir.

Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından, 2 yıl önce başlatılan proje ile binicilik sporunun yurt çapında yaygınlaştırılması yönünde çalışmalar devam etmektedir.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz