Dünya Haberleri

DÜNYA

  'Suudi savaş gemisi vurduk' iddiası

  AA
  14 Haziran 2017 - 17:31Son Güncelleme : 14 Haziran 2017 - 18:22

  Yemen'de merkezi yönetime isyan eden Husiler, ülkenin batısındaki El-Muha kenti açıklarında Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir savaş gemisine füze saldırısı düzenlediklerini ileri sürdü. Ancak bu açıklama Suudi Arabistan yönetimi tarafından doğrulanmadı.

  İran'ın desteklediği Şii kökenli Husilere ait "El-Mesira" televizyonunda yayınlanan haberde, "El-Muha açıklarında düşmanca eylemlerde" bulunduğunu iddia edilen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait bir savaş gemisinin hedef alındığı ifade edildi. Söz konusu haberde "El-Muha limanına yaklaşmaya çalışan koalisyon güçlerine ait savaş gemisinin dikkatli bir gözlem ve takip sürecinin ardından Husiler tarafından vurulduğu" belirtildi.

  KOALİSYON GÜÇLERİ MUHA'DAKİ HUSİ HEDEFLERİ VURDU

  Öte yandan, koalisyon güçleri Taiz iline bağlı El-Muha kentinin kuzeyindeki Husi mevzilerine hava saldırıları düzenledi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre koalisyon güçlerine ait savaş uçakları stratejik öneme sahip Bab'ul Mendeb boğazı yakınındaki El-Muha'nın kuzeyindeki Husi hedeflere birkaç hava saldırısı düzenledi.  Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise henüz olaya ilişki herhangi bir açıklama yapmadı.

  Suudi savaş gemisi vurduk iddiası

  Etiketler: husiler , YEMEN , iç savaş
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı