Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suudi Prensi Bandar ve eşi mavi yolculukta

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  02.08.2009 - 15:42 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne tatile gelen Suudi Arabistan Güvenlik Konseyi Başkanı Prens Bandar Bin Sultan Bin Abdulaziz Al Saud, eşi ile birlikte mavi yolculuğa çıktı. Şeriat kurallarının en sert şekilde uygulandığı Suudi Arabistan'dan tatillerini geçirmek için Türkiye'ye gelen Prens ve eşi, teknede içki içerken görüntülendiklerini fark edince hızlıca kamaraya girdi.

  SUUDİ PRENS'İN MAVİ YOLCULUK KEYFİ

  1983 ile 2005 yılına kadar Suudi Arabistan Krallığı’nın Washington Büyükelçisi olarak görev yaptıktan sonra Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından 16 Ekim 2005 tarihinden itibaren Güvenlik Konseyi Başkanlığı’na getirilen Prens Bandar Bin Sultan Bin Abdulaziz Al Saud, cumartesi günü akşam saatlerinde eşi ile birlikte hava yoluyla Bodrum’a indi.

  Milas- Bodrum Havalimanı’ndan Terra Turca Turizm ve VIP Taşımacılık Limited Şirketi’nin özel zırhlı otomobiliyle Bodrum Limanı’na gelen Suudi prens ve eşi, Bodrum Kalesi önünde demirli bulunan ve 3 yıl önce Afaş Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Francesco Sponza tarafından 3 milyon TL’ye İçmeler Tersanesi’nde yaptırılan 41 metre uzunluğunda, 9 metre genişliğindeki, 5 lüks kamaralı, her oda ve salonu klimalı, jakuzili ‘Annabella’ adlı süper lüks ahşap gulete bindi. Kaptanlığını 52 yaşındaki Mustafa Cengiz’in yaptığı yatta, Suudi Arabistan elçiliğinde görevli Arap ve İngiliz görevliler tarafından karşılanan Prens Bandar ve eşi mavi yolculuğa çıktı.

  GÜNLÜĞÜ 15 BİN EURO

  Günlüğü 15 bin euro olan yatla 10 günlük mavi yolculuğa çıkan Prens Bandar ve eşinin neşeli halleri gözlerden kaçmadı. Prens ve eşi, kaptan ve tekne personeliyle el sıkışarak selamlaştı, ardından Bodrum Kalesi’ni ve Bodrum Limanı’ndaki yatları uzun uzun seyretti. Prens Bandar’ın eşi, şık ve dekolte kıyafeti, zerafeti ve güzelliğiyle göz kamaştırdı.

  Suudi Prens ile eşi DHA kameralarınca görüntülenince, görevlilerin uyarısıyla kamaralarına girdi. Suudi Arabistan Büyükelçiliği görevlileri ve kimliği belirlenemeyen İngiliz bir kadın, gazetecilerin çekim yapması nedeniyle kaptan Cengiz’e tepki gösterdi. Yat, fotoğraf ve görüntülerinin çekilmesinin ardından 10 dakika içerisinde hareket etti.

  Bodrum’un en lüks ahşap yatı Anabella'ya, hareket etmeden önce Gökova’dan özel olarak getirilen laos, ahtapot, kalamar, deniz çipura ve levreğinin yanı sıra, bol miktarda meyve ve sebze ile özel bir pastaneye sipariş edilen 12 kilo baklava ve kadayıf yüklendi. Prens ve eşinin 10 gün sonra yolculuğu Göcek’te bitirip Dalaman Havalimanı’ndan Suudi Arabistan Kraliyet Havayolları’na ait özel uçakla ülkesine döneceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı