Dünya Haberleri

DÜNYA

  Suudi Kralı'ndan flaş karar

  Fatma AKSU / MEKKE
  27 Eylül 2015 - 14:31Son Güncelleme : 27 Eylül 2015 - 15:45

  Suudi Arabistan Kralı Selman yaşanan Hac faciası sebebiyle Hac Bakanı, Mekke Belediye Başkanı ve Mekke Emniyet müdürünü görevden aldı.

  HAC’da peşpeşe yaşanan iki faciada yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesi üzerine geniş çaplı bir soruşturma başlatılması talimatını veren Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, dün Hac Bakanı Dr. Bender Bin Muhammed al-Hacar, Mekke Belediye Başkanı Usame Fadl El Barr ve Mekke Emniyet Müdürünü görevden aldı.

  Mina bölgesinde 24 Eylül günü, şeytan taşlama sırasında yaşanan izdihamda 769 kişi ölmüştü. Önceki hafta ise Kabe'de şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Mescid-i Haram'da bulunan bir vinç hacı adaylarının üzerine düşerek 107 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

  SAĞLIK BAKANLIĞI: YARALI HACI ADAYLARI SABAH GELECEK

  Sağlık Bakanlığı, Mekke’deki vinç kazası ile Mina bölgesinde meydana gelen izdihamda yaralanan Türk hacı adaylarının bölümünün tedavilerine Türkiye’de devam edilmesi ve nakil işlemleri için Bakanlık tarafından yapılan çalışmalar hakkında açıklama yaptı.

  Bakanlık, hacı adaylarının yarın saat 06.00’da Ankara Etimesgut Askeri Havalananı’na iniş yapması ve Ankara’da bulunan çeşitli hastanelere nakledilmesinin planlandığını açıkladı.

  Hamaney: Suudi Arabistan özür dilesinHamaney: 'Suudi Arabistan özür dilesin'

  Proje ve planlar yeniden gözden geçirilecek'Proje ve planlar yeniden gözden geçirilecek'

  Faciada 2 Türk hayatını kaybettiFaciada 2 Türk hayatını kaybetti

  Etiketler: hac
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı