Dünya Haberleri

  Suudi Arabistan'dan son dakika açıklaması! Tutuklamalar ilk aşama

  Hürriyet Haber
  06.11.2017 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Suudi Arabistan başsavcılığı açıklama yaparak bu tutuklamalar adaleti sağlama yolunda ilk aşama açıklamasında bulundu. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud, yeni atadığı bakanlarla birlikte fotoğraf çektirdi.

  Haftasonu Suudi Arabistan tarihinin en büyük yolsuzluk operasyonlarından birisi gerçekleştirildi. Aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında en dikkat çekici olan ise 17 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 100 kişisinden birisi olan Prens El Velid Bin Talal idi.

  BAŞSAVCILIKTAN 'İLK AŞAMA' AÇIKLAMASI

  Suudi Arabistan’da Başsavcılık, yolsuzluk soruşturması kapsamındaki gözaltıların henüz birinci dalgayı oluşturduğunu açıkladı. İlk dalganın şüphelilerin kaçma ihtimali nedeniyle gizli tutulduğu da ifade edildi.

  Suudi Arabistan’ı anlama kılavuzuSuudi Arabistan’ı anlama kılavuzu

  YENİ BAKANLARLA FOTOĞRAF

  Suudi arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud, dünya kamuoyunu şaşırtan gözaltı dalgasının ardından, görevden alınan bakanlar yerine yenilerini atadı.

  Yeni Kraliyet Muhafızları lideri Prens Khalid bin Ayyaf Mukrin olurken, Muhammed el Tuvaiji yeni Ekonomi ve Planlama Bakanı olarak atandı. Atamadan sonra yemin eden bakanlar, Kral Selman ile fotoğraf da çektirdi.

  4 yıldır Kraliyet Muhafızları Bakanı olan Prens Mutab bin Abdullah ve Nisan’dan bu yana ekonomi bakanlığı yapan Adil Fakih, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın başında olduğu ‘yolsuzluk soruşturması’nda gözaltına alınanlar arasındaydı. Prens Mutab bin Abdullah, tahta aday isimler arasında görülüyordu.

  Suudi Arabistandan son dakika açıklaması Tutuklamalar ilk aşama

  Dünya onu konuşuyor... En zengin 100 kişi arasındaydı, gözaltında...Dünya onu konuşuyor... En zengin 100 kişi arasındaydı, gözaltında...

  Suudi Arabistan Krallığı o paraların peşine düştüSuudi Arabistan Krallığı o paraların peşine düştü!

  Suudi Arabistanda büyük kriz... Jetler yerde Prensler oteldeSuudi Arabistan'da büyük kriz... Jetler yerde Prensler otelde!

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: Kral Salman
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı