ORDU HABERLERİ

Suudi Arabistan'dan gelen heyet Vali Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti

DHA
29.03.2016 - 15:37Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) – DOĞU Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) desteği ile düzenlenen “Doğu Karadeniz Fam Trip” etkinliği kapsamında Suudi Arabistan seyahat acenteleri ile tur operatörleri Ordu’ya geldi.

"Doğu Karadeniz Fam Trip" etkinliği kapsamında Ordu’ya gelen Suudi Arabistanlı seyahat acenteleri ile tur operatör temsilcileri Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarette Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkılınç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, THY Riyad Pazarlama Müdürü Abdullah Okutan, Ordulu otel sahip ve yöneticileri ile seyahat acenteleri, tur operatörleri, turistik tesis işletmecileri hazır bulundu.

Karadeniz’de güzellik namına her şeyin Ordu’da olduğunu belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Göz alabildiğine uzanan ormanlar, ırmaklar, doğal göller, geniş yaylalar ve dünyada eşi benzeri olmayan yayla manzaraları ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Ordu ili vahşi anlamda karacaların üreme, yetişme alanlarıdır. Bu yaylalarda vahşi atlar bile yaşar. Tabiatı bozulmamıştır. Yazın sizin ülkenizde 40 derece sıcaklık varken, bizim yaylalarımızda soba yakmak gerekiyor. Sahillerinde mavi bayraklı denize girilecek plajları ile kadınlar plajı da mevcut. Milyonlarca yılda oluşan koylar bozulmamıştır ve yollar viyadüklerle şehrin arkasından geçer. Ormanlar ise denizle kucaklaşmıştır. Ordu’nun güzellikleri sizleri hayran bırakacaktır” dedi.

Suudi Arabistan’dan gelen seyahat acenteleri ve tur operatörlerine, Arapça olarak hazırlanan Ordu ile ilgili tanıtım videoları izletildi. Ziyaret, Valilik binası önünde çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Suudi Arabistan'dan gelen heyet Vali Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suudi Arabistan'dan gelen heyet Vali Balkanlıoğlu'nu ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı