« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sütçülerliler sahada

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İstanbul'un en aktif hemşeri derneklerin-den Sütçülerliler'in son organizasyonu, futbol turnuvası. 14 hafta sürecek olan turnuvanın seyirci sayısı bin 500'ü buluyor.

Sütçüler, Isparta'nın şirin bir ilçesi. Eski adı Bavullu olan ilçeden o kadar çok sütçü çıkmış ki, sonunda adı Sütçüler'e çevrilmiş. Sütçüler’in şu andaki nüfusu 4 bin civarında. İstanbul'da ise yaklaşık 30 bin Sütçülerli var. Büyük kısmı da sütçülük yapıyor. Bu 30 bin Sütçülerli'nin bir hemşeri derneği, Yoğurt ve Ayran Festivali, futbol turnuvaları ve Sütçüleri Güzelleştirme Derneği var. Ama derneğin merkezi Sütçüler'de değil. Nerede mi? İstanbul'da. Sütçülerlilerin düzenlediği futbol turnuvası da İstanbul’da yapılıyor.

Bu yılki ikinci

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sütçülerliler Futbol Turnuvası geçtiğimiz pazar günü başladı. 14 hafta sürecek olan turnuvada 16 takım, 192 futbolcu galibiyet için mücadele edecek. Yeşilköy Çiroz Spor Tesisleri'nde yapılan elemeler lig usulü olacak. Her takımda 7 asil, 5 yedek oyuncu bulunuyor ve maçlar 1 saat üzerinden yapılıyor. Turnuvaya katılabilmek için yaş sınırı yok. Kendine güvenen herkes top koşturabiliyor.

İlk dörde girene top

Her takımın özel forması var. İsimlerini ise Sütçüler'deki cadde, yayla, köy ve mahallelerden alıyorlar. İlk günün mücadelesi Sütçüler Belediyespor ile Çobanisaspor arasında yapıldı. Belediyespor'un oyuncuları, Belediye Başkanı Dr. Bircan Kuran ile birlikte 750 km. uzaktaki Sütçüler'den geldiler.

Turnuva sonunda kazanan takıma kupa ve madalya, ilk dörde girenlere ise futbol topu verilecek. Ayrıca en centilmen takım ve gol kralı da seçilecek. Her pazar Çiroz Spor Tesisleri'nde yapılacak olan maçlar saat 13:00'de başlayacak, akşam saatlerine kadar devam edecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz