Ege Haberleri

EGE

  Süt ürünlerinde organik arayana

  Hürriyet Haber
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.01.2012 - 23:53

  Doğan Organik’in Kelkit tesislerinde Migros’un ‘Mlife’ markası ile ürettiği süt, yoğurt, tereyağ, beyaz ve kaşar peynirine Egeli tüketiciler büyük ilgi gösterdi.

  TÜRKİYE’de hızla yayılan organik tarıma hayvancılık da eklenince, sebze ve meyvenin ardından süt ve süt ürünleri de gözde oldu.Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde 2 bin 400 sertifikalı büyük ve küçükbaş hayvanla doğal ortamda organik üretim gerçekleştiren Doğan Organik, Migros’un ‘Mlife’ markası ile organik süt, yoğurt, tereyağ, beyaz ve kaşar peyniri üretimini yapıyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş sertifikasyon kuruluşu ‘Imo Controls’ tarafından sertifikalı olduğu belirtilen Mlife markalı ürünlerin tüm Migros ve Tansaş mağazalarında raflara girdiği açıklandı.

  Kilo kaybına yardımcı

  Organik gıdaların bağışıklık sistemini koruyup, hücrelerin zarar görmesini zorlaştırdığını belirten uzmanlar, “Organik gıdalar, zengin içerikleri nedeniyle vücudun metabolizmasını da hızlandırıp, yağ yakımını teşvik ediyor, ve dolayısıyla kilo kaybına yardımcı oluyor” diye konuştu.

  SIFIR KATKI

  Organik sütün içinde konvansiyonel sütlere göre daha fazla A vitamini bulunuyor. Ayrıca pestisit kalıntısı taşımıyor, antibiyotik, hormon ve üretimin hiçbir aşamasında GDO ya da ürünün yapısını değiştirebilecek katkılar kullanılmıyor. Besin değerinin konvansiyonel süte göre daha yüksek olması özellikle bebek sağlığı açısından önem taşıyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı