KOCAELİ HABERLERİ

Süt üreticilerine soğuk zincir desteği

DHA
05.05.2017 - 12:18Son Güncelleme :
DHA

İZMİT(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi sütün hijyenik koşullarda kalite standartlarını koruyacak şekilde süt işleme tesislerine ulaşmasını sağlamak amacıyla süt hayvancılığı tesislerine sabit süt soğutma tankı hibe destek projesini hayata geçirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarım ve hayvancılığa destek olmaya devam ediyor. Çiğ sütün sağımdan sonra soğuk zincirinin sağlanması amacı ile hayvancılık işletmelerine 100 adet yüzde 50 hibeli soğutma tankı temini yapılacak. Başvuruların alınmaya başladığı hizmetten 200 litre ve üstü süt sağımı yapan hayvancılık işletmeleri başvurabiliyor. Başvurular 12 Mayıs'a kadar Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı'na yapılacak.

Büyükşehir Belediyesinin Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nın gerçekleştireceği süt soğutma tankları desteği ile hem üreticinin sütü soğuk zincire dahil olarak değer kazanacak, hem de tüketiciye daha sağlıklı ürün sunulması sağlanacak. Kocaeli'de 5 baş ve üzeri süt sığırı bulunan 1511 süt işletmesi ve 13 bin 706 baş sağmal sığır bulunduğu belirtilerek, proje ile süt üreticilerinin süt soğutma tankı ihtiyacının karşılanarak kaliteli ve hijyenik süt üretimine katkı sağlanması, işletmelerdeki ekonomik kayıpların azaltılması ve soğutulmuş çiğ süt ile üreticilerimizin gelir seviyelerinin artırılmasının hedeflendiği, bu kapsamda üreticilere 100 adet soğutma tankı hibe edileceği açıklandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Süt üreticilerine soğuk zincir desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süt üreticilerine soğuk zincir desteği haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:20
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı