DÜZCE HABERLERİ

Süt Üreticileri Destekleniyor

IHA
18.09.2015 - 12:25Son Güncelleme :

İL MÜDÜRÜ HARUN KABAOĞLU SÜT DESTEKLEMELERİNİ AÇIKLADI.

IHA

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, Çiğ Süt desteklemesi olarak 199 yetiştiriciye 1,5 milyon litre süt için toplam 88 bin TL destek verileceğini bildirdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ülkede hayvancılığının geliştirilmesi, sağlıklı üretimin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması, kayıt sistemlerinin güncel tutulması ve hayvancılık politikalarının etkinliğinin arttırılması amacı ile yetiştiriciler destekleniyor.
2015 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında üçer aylık dönemler halinde ödenen çiğ süt desteklemesi, yetiştiricilerin üretmiş oldukları çiğ sütün Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik kapsamında faaliyet gösteren süt işleme tesislerine, fatura/e- fatura ve/veya müstahsil makbuzları karşılığında, yetiştirici/üretici örgütüne üye olan yetiştiricilere destekler ödenmekte.
Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, daha önce Ocak, Şubat ve Mart aylarını kapsayan birinci dönem için 198 yetiştiriciye 1,4 milyon litre süt için 74 bin TL destekleme ödemesi yetiştiricilerin hesaplarına aktarıldığını belirterek “Nisan, Mayıs ve Haziran aylarını kapsayan ikinci dönem için ise, çiğ süt desteklemesi olarak 199 yetiştiriciye 1,5 milyon litre süt için toplam 88 bin TL destek verilecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Süt Üreticileri Destekleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Süt Üreticileri Destekleniyor haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:56
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:25
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı