Ege Haberleri

EGE

  ‘Süt kuzusu’ ödülleri

  İZMİR, (DHA)
  04 Temmuz 2012 - 17:56Son Güncelleme : 04 Temmuz 2012 - 17:56

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 0-5 yaş grubu çocuklara yönelik yeni süt kampanyası için internet üzerinden açtığı isim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük’ten birincilik ödülü olan iPad’lerini alan yarışmacılar, böylesine önemli bir projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Başkan Kocaoğlu’nun makamında gerçekleşen “mini” ödül törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serpil Baran ile “Süt Kuzusu” ismini öneren Selin Sezer (11), Onur Aslan, Senem Filiz, Gamze Bayram Ataklı ve Zeki Örs katıldı. Başkan Kocaoğlu, “Süt Kuzusu” projesiyle, dar gelirli mahallelerdeki çocuklara haftada 2 litre süt ulaştıracaklarını müjdelerken, Mahmut Eskiyörük de Büyükşehir Belediyesi sayesinde bölgelerindeki süt üreticisinin darboğazdan çıktığını söyledi.
  Büyükşehir, 2005 yılında başlattığı “Okul Sütü” projesi ile 246 okuldaki 208 bin öğrenciye haftada 1.2 litre süt dağıtımı yaptı. Devletin okullarda süt dağıtımına başlamasının ardından, projeyi kent merkezindeki dar gelirli ailelerin 0-5 yaş grubundaki çocuklarını kucaklayacak şekilde değiştiren Büyükşehir’in yeni projesinin adı yarışma sonucu “Süt Kuzusu” oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı