Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Susurluk üstümüze kaldı

  Hürriyet Haber
  04.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kızılcahamam toplantısının 2'nci gününde FP Genel Başkan Yardımıcısı Aydın Menderes parti yönetimini topa tutarak, yönetimi Susurluk ve çetelerle ilgili politika belirleyememekle eleştirdi. Menderes, ‘‘Susurluk batağına battık’’ dedi.

  Menderes, FP'nin bugüne kadar Susurluk olmak üzere çeteler konusunda izlenecek stratejileri belirleyemediğini söyledi. Susurluk olayına tek FP'linin adının karışmadığını, buna rağmen partinin olaya ilişkin herhangi bir tavır sergileyemediğinden yakınan Menderes, şöyle konuştu:

  ‘‘Susurluk olayına ve çetelere bulaşmadık. Batağa batmayan tek parti biziz. Ama Susurluk üzerimize kaldı. Çete olaylarında etkisiz kaldık. Hatta halkın tepkisini, ışık söndürme eylemini kendimize yönelikmiş gibi algıladık, alınganlık gösterdik.’’

  Genel Başkan Recai Kutan ise Menderes'in sert konuşmasına diplomatik bir üslupla yanıt verdi. Menderes'in konuşmasından memnuniyet duyduğunu söyleyen Kutan, ‘‘Konuşmayan bilge kişi’’ fıkrasıyla eleştirileri yanıtladı. Kutan'ın anlattığı fıkra şöyle:

  ‘‘Bir zamanlar çok ünlü bir bilge kişi varmış. Oturduğu yerden düşünür, insanlara mutluluk verecek fikirler üretirmiş. Ama bu kişi sürekli olarak da anlaşılamamaktan, insanların kendisini dinlememesinden yakınırmış. Ancak bu bilge kişinin bir de eksiği varmış. Hiçbir zaman insanların arasına girerek onlarla konuşmazmış.’’


  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı