Susurluk raporundaki bürokrat görevden alındı

Hürriyet Haber
08 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mart 1998 - 00:01

Susurluk raporunda adı geçen bankacılardan Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Metin Tunçsu görevinden alındı.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş tarafından hazırlanan Susurluk Raporu'nda adı geçen Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Metin Tunçsu görevinden alındı.

Tunçsu'nun görevden alınmasına ilişkin karar Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlandı. Tunçsu'dan boşalan göreve Hüseyin Selçuk Arseven getirildi.

Aynı zamanda Yönetim Kurulu üyesi olan Tunçsu'nun görev süresinin uzatılmasına ilişkin kararname Başbakanlıkta iken raporda adı geçince bu kararname geri çekilmiş ve Tunçsu sadece genel müdür yardımcısı olarak kalmıştı. Daha sonra bir süre izin alan Tunçsu'nun görevden alınmasına ilişkin kararname geçen hafta Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti.

İSTİFA OLMAZ, ALDIK

Bu arada Emlakbank'ta, yeni genel müdür ve yönetimin verdiği kararlara itiraz ederek geçen hafta görevinden istifa eden Emlakbank Yönetim kurulu üyesi Özcan Atalay'ın bu istifası yok sayılarak, dünkü Resmi Gazete'de görevden alınma kararnamesi yayımlandı. Devlet Bakanı Refaddin Şahin'in istifanın kabul edilmeyip, görevden alınmasını istediği öğrenildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan bir başka kararla da Emlak Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Canikli de görevden alındı. Canikli hakkında da banka kulislerinde bir süredir ‘‘Genel Müdür Erdin Arı'nın verdiği bazı kredilere ilişkin kararlara imza atmamakta direniyor’’ deniliyordu.

Emlakbank'ta boşalan Yönetim Kurulu üyeliklerine Genel Müdür Yardımcısı Reha Abi ile Mehmet Kemal Ünsal atandı.

Başbakanlık Güvenlik İşleri Başkanı Nihat Çınar da görevinden alındı.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı