Gündem Haberleri

  Susurluk davası son kez ertelendi

  Hürriyet Haber
  08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Susurluk davasına İstanbul 6 No'lu DGM'de bugün devam edildi. Duruşmada sanık Korkut Eken'in avukatı Çınar Bacanlı söz aldı sanıkları kahraman olarak niteleyerek şöyle dedi:

  ``İddia makamı tarafından hazırlanan iddianame ve mütalaada, bazı kamu görevlilerinin PKK'ya karşı mücadelede hukukun içinde kalarak mücadele edemeyeceklerini düşünerek yanlarına yasadışı kişileri de alıp çete kurdukları iddia edilmektedir. KK ile mücadele sebepleri ortadan kalktığı halde, bu kez aşiret mensupları ve kumarhane işletmecilerinin de bu örgüte üye oldukları belirtiliyor. PKK ile 16 yıldır adı konulmayan bir savaş içindeyiz. Böyle bir mücadelede, mücadele veren kişilerin çeteci olarak suçlanmalarını yerinde bulmuyorum. Bugün huzurunuzda (örgüt mensubu) denilerek yargılanan kişiler, gerçek kahramanlardır. Bu kişiler, o günün polisleri ve ordu mensuplarıdır'' dedi''

  Mahkeme, Özel Harekat Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 14 sanıklı davada sanıklardan İbrahim Şahin ve Yaşar Öz'ün esas hakkındaki savunmalarını yapmaları için son kez ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı