Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Susturun bu terbiyesizleri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bir avuç kendini bilmez, küfürleriyle futbol sahalarını arenaya çeviriyor

Tarih 20 Temmuz... Yer BJK İnönü Stadı... Türk futbolunun iki güzide kulübü Beşiktaş ile Fenerbahçe, TSYD Kupası'nın ilk maçı için sahaya çıkıyor. Herkes güzellik beklerken, önce Beşiktaş tribünlerinden bir avuç kendini bilmez , F.Bahçe'ye transfer olan eski kaptanları Alpay için ağza alınmayacak sözler söylüyor. Küfürlerin, hakaretlerin bini bir para.. Alpay'ın ne eşi, ne anası, ne avradı kalıyor. Gelelim Fenerbahçe tribünlerine... Onlar da alaycı bir üslupla, ‘‘Oktay-Serdar el ele!’’ diyerek, Oktay'ın evliliğini dillerine doluyorlar.

TARİH 22 Temmuz... Yer Ali Sami Yen Stadı... Bu kez Galatasaray ile Beşiktaş karşılaşıyor.. Tribünlerdeki görüntü yine aynı.. Yine küfür, yine taş, yine, hakaret, yine kavga.

TARİH 24 Temmuz... Bu kez kıyamet Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kopuyor. Bu ülkenin milli formasını taşıyan futbolculara, teknik adamlara, tribünlerden pet şişe, bozuk para ve küfür yağıyor.

Fenerbahçe tribünlerinde bazı kendini bilmezler, Hakan Şükür'e, eşine, Fatih Terim'e, ailesine ağza alınmayacak, galiz küfürler yağdırıyorlar. Galatasaraylılar da, onlardan aşağı kalır mı? Onlar da Alpay ve Rüştü için benzer nakaratları maç boyunca söyleyip, durdular.

Sahada hakemleri, federasyonu ve bu ülkeye hizmet eden futbolcuları ve teknik adamları küfürleriyle taciz eden bu terbiyesizlere kim, ‘‘DUR‘‘ diyecek.

Amigo adı altında seyircileri yönlendiren, ahlaksızca koro halinde küfür ettiren, bu kendini bilmezlere, birilerinin haddini bildirmesi gerekiyor.

Ligin başlamasına sayılı günler kaldı. TSYD maçları gösterdi ki, tehlike bağıra bağıra geliyorum diyor. Türk futbolunu karanlığa itmeye uğraşan, bu zavallıların susturulması için emniyet güçlerini göreve çağırıyoruz. Bu küfürbazlar, her hafta, aynı tribünde, aynı koltukta boy gösteriyor.

Biz, herşeyiyle temiz tribünler istiyoruz. Bu ülke için istiyoruz, Türk futbolu için istiyoruz.
Bunları da Beğenebilirsiniz