« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sushi mağduru Baros

Sakatlığı nedeniyle 10 gün sahalardan uzak kalacak olan Çek golcü, kusma ve su kaybı yaşadı. Hafta sonunu kolunda serum takılı olarak hemşire gözetiminde evinde geçirdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

ANTALYASPOR maçında sakatlanan ve bu akşamki Gaziantepspor maçında forma giyemeyecek olan Milan Baros bu kez de “Sushi” mağduru oldu. Çek golcü, hafta sonu gıda zehirlenmesi yaşarken pazar ve pazartesi günlerini evinde hemşire gözetiminde geçirdi. Antalyaspor maçında oyunu 45. dakikada yaşadığı sakatlık nedeniyle terk etmek zorunda kalan Baros’un yakasını şanssızlık İstanbul dönüşünde de bırakmadı. Sağ baldır adalesinde birinci derece zorlanma tespit edilen Baros, cumartesi günü Metin Oktay Tesisleri’ne gelerek tedavisini yaptırdı.
Evinden çıkamadı
Sağlık Kurulu en az 10 gün Çek futbolcunun sahalardan uzak kalacağını açıklarken bu kez de yediği sushi yüzünden Baros yataklara düştü.
Eşi Tereza Frankova ile birlikte evine sushi siparişi veren Baros’un çok sevdiği Japon yemeği zehirlenmesine neden oldu. Gıda zehirlenmesi geçiren Baros, kusma ve su kaybı yaşayınca tesislere gelemedi. Çek golcüye serum tedavisi uygulanırken, Hadımköy Alkent’teki evinde hemşire gözetiminde yataktan çıkamadı. Kulüp doktorları da Baros’un durumunu evine giderek takip etti ve bilgi aldı.
Baros ancak dün Florya’ya gelip adalesinde bulunan sakatlık nedeniyle tesislerde tedavisini
sürdürdü.

SUSHİ NEDİR?

Pirinç sirkesi ve şeker ile tatlandırılmış pirincin, pişmemiş balık, deniz ürünleri, sebzeler veya omlet ile çeşitli biçimlerde bir araya getirilmesinden oluşan bir Japon yemeğidir. Yüzyıllar öncesinden beri kullanılan, tuzlanmış balıkların pirinç içerisinde saklanması yönteminden ortaya çıkmıştır. Sushinin pek çok çeşidi olmakla birlikte, en çok bilinen çeşitleri maki ve nigiridir.


Bunları da Beğenebilirsiniz