SİVAS HABERLERİ

Suşehri'nde kütüphaneler haftası programı

DHA
30.03.2016 - 13:01Son Güncelleme :
DHA

Bülent TATLI/SUŞEHRİ(Sivas),(DHA) - SİVAS'ın Suşehri ilçesinde Kütüphaneler haftası dolayısıyla program düzenlendi. Çok kitap okuyanlar ödüllendirildi.

İlçe Halk ve Çocuk Kütüphanesi'nde düzenlenen program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Programa İlçe Kaymakamı Kadir Perçi ile İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Aydın, İlçe Emniyet Müdür vekili Emniyet Amiri Engin Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Rüstem Yüce, daire amirleri, okul yöneticileri ve davetliler katıldı. Programda konuşan İlçe Kaymakamı Kadir Perçi, kütüphanelerin Anadolu coğrafyasının tapusu olduğunu söyledi. İnternetin kitapların hazzını vermediğini söyleyen Perçi, "Ben bir yıldır kanatlı hayvanlar üzerine bir çalışma yapıyorum. Bunun üzerine internette yaptığım araştırmada bulduğum bilgi iki paragraftan oluşmaktadır. Kanatlı hayvanlar üzerine bir tane bilimsel makale internette bulamazsınız. Çünkü internet kapitalizm sistemdir. Talep edilen kadar bilgi vardır. İnternetler talep ettiğiniz bilgiyi sunar. Ama kütüphaneler tarihimizi bizlere sorar, coğrafyamızı sunar, birikimimizi, örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi bizlere sunar. Anadolu coğrafyasının tapusudur kütüphaneler" dedi.

Suşehri Halk ve Çocuk Kütüphanesindeki kitap sayısını artırmak istediklerini belirten Perçi, "Hedefimiz 100 bin kitap. Fakat şu anda yaklaşık 27 bin kitap bulunmaktadır. Hedefimize gitmek için herkesin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yaklaşık bin 200 personelimizin hepsinin destek vermesi gerekir. Özellikle öğretmenlerimizin bu konuda uğraş vermesini istiyoruz. Çünkü, muallim münevver insandır. Entelektüeldir. Yani ilmin kaynağı kendisi olan, aydın insandır. Başkasından aldığı bilgiyi ay gibi başkasına yansıtmaz. Bizzat güneştir. Işığı etrafa yayan kişidir" dedi.

Kütüphanede en fazla kitap okuyan vatandaşlara plaketlerin verildiği programda, ayrıca en çok kitap okuyan 10 öğrenciye altın, 40 öğrenciye ise çeşitli hediyeler verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Suşehri'nde kütüphaneler haftası programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suşehri'nde kütüphaneler haftası programı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı