"Cengiz Semercioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Cengiz Semercioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Cengiz Semercioğlu

Survivor adasından canlı...

Survivor adası Dominik’e iner inmez hiç kimsenin beklemediği kadar büyük bir kavganın ortasında kaldık.

Survivor adasından canlı... Survivor adasından canlı...

Daha yarışmacıların yanına gideli 5 dakika olmuştu ki Pascal Nouma ve Nihat Doğan birbirine girdi.

Sadece biz değil, bizimle birlikte adaya geleli 5 dakika olan Acun Ilıcalı ve ekibi de büyük şok yaşadı. Çünkü kimse bu kadarını beklemiyordu ve daha önce hiç böylesi yaşanmamıştı.
Biz adaya vardığımızda Pascal Nouma, Ebru Destan ve Nihat Doğan çamur havuzunda kahvaltı ödüllü oyunun finalini oynamaya hazırlanıyordu. Birinci olan sabah mükellef bir kahvaltı yapmaya hak kazanacaktı. Havada müthiş bir gerginlik vardı.

Kaşar kavgası

Kenardaki oyuncular dışarıdan Nihat’a laf attılar, Pascal ve Ebru’yu desteklediler. Oyunun daha ortasında bariz şekilde öne geçen Nihat da, Taner’e dönerek “Ben bunları kaşar ekmek gibi yerim” dedi... İşte ne olduysa bundan sonra oldu.
Ebru, “Sen önündeki yemeğe bak” diye karşılık verirken oyun boyunca özellikle Ebru ve Nihat arasında laf atışmaları devam etti. Pascal Nouma’nın da arada Fransızca homurdanmaya başlaması olacakların habercisiydi.
Yan taraftaki diğer kadın oyuncular “Sen kime kaşar diyorsun” diye tartışmaya katılırken bu arada Nihat Doğan rahat bir birincilik kazandı. Tam bu sırada Pascal Nouma kızgınlıkla üzerindeki çamurları sıyırıp Nihat Doğan’ın arkasından fırlattı. Galibiyet sevincinde olan Nihat Doğan bu tacizi fark etmedi.
Diğer oyuncuların yanına gittiklerinde Nouma bir kez daha üzerindeki çamurları Nihat’a fırlattı. Bu kez tacizi gören Nihat el kol hareketleriyle Pascal’a yanıt verdiği sırada Pascal yerinden ok gibi Nihat’ın üzerine fırladı.
Pascal’ın saldırısına Nihat Doğan anında karşılık verirken ilk olarak araya Taner ve Tefik girdi. Kavganın devam etmesi üzerine olaya anında set ekibi müdahale edip tarafları ayırdı...
İkinci raund başlıyor
Karşılıklı küfürler sürerken Nihat Doğan setin bir ucuna, Pascal Nouma diğer ucuna götürüldü. Kısa bir süre sonra suda üzerindeki çamurları temizlemiş halde geri gelen Pascal, herkesin olay bitti dediği anda Nihat’ın olduğu bölüme uzun bir depar atarak bir kez daha saldırdı.
Nihat Doğan aynı şekilde karşılık verirken set görevlileri bu sefer ikiliyi ayırmakta zorlandı. Pascal’ı durdurmaya çalışanlar arasında gözyaşları içindeki Ebru Destan da vardı. “Lütfen yapma” diye Pascal’a yalvaran Ebru Destan sonunda hıçkırıklarla yere çöktü.
Pascal Nouma, “Canım... Tamam canım yapmayacağım” diyerek Ebru Destan’a sarılırken, Asena’nın da fenalık geçirmesi üzerine sete hemen doktorlar girdi.

Bir kavganın analizi

Survivor adasından canlı... 

1- Pascal’ı dört kişi bile durduramaz. Hele çamurlar içinde elden kayan bir Pascal’ı kimse durduramaz.
2- Bana kalırsa bu Pascal’la Ebru Destan arasında bir şeyler var. Hiçbir şey yoksa bile duygusal bir yakınlık var...
3- Nihat Doğan dayak yiyeceğini bile bile gözü kara kavgaya dalan tiplerdenmiş. İri yarı Pascal dört kişiyi peşine takmış üzerime geliyor demeden bodoslama daldı kavgaya.
4- Nihat Doğan’a saldıran Pascal’ın gol sonrası elini şortuna sokan Pascal’dan hiçbir farkı yoktu.
5- “Suya sabuna dokunmaz” tanımının karşılığı meğer tam Derya Büyükuncu’ymuş. Bir kavgaya bu kadar mı uzak ve kayıtsız kalır bir insan...
6- Taner’i sevdim ben... Deli meli ama kavgada ilk araya kendini atan oydu, sonra Tefik...
7- Acun kavga sonrası “Bu işi siz tahrik ettiniz” diye bir fırça kaydı kadın yarışmacılara... 15 yıldır hiç bu kadar sinirli görmemiştim Acun’u...

Survivor adasından canlı...

Pascal mı haklı Nihat mı?

Gözümün önünde yaşanan, hatta bir ara arada kaldığım bu kavgada haklı olan biri varsa tartışmasız Nihat...
Laf atılır, gerginlik olur, ağız kavgası yapılır ama iş şiddete gelince orada durmayı bileceksin.
Pascal Nouma duramadı, sinirlerine hakim olamadı...
Basının adaya geldiği gün gazetecilerin önünde Nihat’a saldırdı.
Hem de bir değil, iki kere...
Bir kere olsa yine belki anlaşılırdı ama planlı yaptığı ikinci saldırı Pascal’ı tamamen haksız duruma düşürdü.
Bu yüzden bu kavganın galibi Nihat’tan başkası değildir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI