« Hürriyet.com.tr

Sürüş izlenimi: Görünüşe aldanma

Ufuk SANDIK
X
Outlander ailesinin en yeni üyesi Turbo, performansıyla göz dolduruyor. Diğer aile üyelerinden ilk bakışta herhangi bir farkı olmayan Outlander Turbo, farkını ve üstünlüğünü direksiyonda hissettiriyor.

Gaz pedalına bastığınızda aracın ileri doğru fırlamasıyla başlayan heyecan, yol boyunca devam ediyor. Spor otomobil ruhuna yaklaşan bir performans sunan Outlander Turbo’dan inmek istemiyorsunuz. Diğer iki motor, 1.5 ton ağırlığındaki Outlander’i harekete geçirmek için yetersiz kalıyordu. Ancak, Outlander Turbo sanki yarış pistlerinden çıkmış gibi hissettiriyor.

Dört tekerlekten çekiş sisteminin de katkısıyla başarılı bir yol tutuşa sahip. Diğer Outlander modellerine göre yere daha yakın olan Turbo versiyonu, virajlarda diğer Outlander’ler gibi fazla yana yatmıyor.

Outlander, şehir içi kullanıma daha yatkın bir araç. Arazi yetenekleri sınırlı olan Outlander Turbo, hafif arazi koşullarında zorlanmadan yol alabiliyor.

Outlander güçlü motoruyla hafta sonu şehir dışına kaçmak isteyen, şehir yaşamındaki stresten kurtulmak isteyenlere, farklı bir alternatif sunuyor.

Kaynak: Ufuk SANDIK

FestivalFestival
Dünyanın çeşitli yerlerindeki en ilginç festivaller
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyanın en soğuk seyahat rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
ABD'nin utanç müzesi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Jet sosyetenin göz bebeği: Milyonerler adası
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Safran tadında bir rota
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
2018’de mutlaka görmeniz gereken yerler