Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sürücüleri yanıltan koyun heykelleri kaldırıldı

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA, (DHA)
  14.10.2007 - 10:47 | Son Güncelleme: 14.10.2007 - 10:47

  Manisa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'nün, İstanbul- İzmir karayolu orta refujündeki çimlerin üzerine yerleştirdiği ancak, sürücülerin gerçek sanıp tedirgin oldukları heykeller kaldırıldı, öğretmenevi önünden geçen yolun kenarındaki yamaca konuldu.

  Manisa Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, kısa süre önce kente farklı bir görünüm yaratmak amacıyla, kentin meydanları ve refujlerine çeşitli hayvan heykelleri yerleştirdi. İstanbul- İzmir karayolunun Kenan Evren Sanayi Sitesi yakınındaki orta refujüne de 10 koyun, 1 kepenekli çoban, 1 eşek ve 1 çoban köpeği konuldu. Ancak, başta çoban köpeği olmak üzere diğer hayvan heykellerinin, özellikle havanın kararmaya başladığı saatlerde, canlıymış gibi göründüğünü, yola atlayacakmış izlenimini verdiğini belirten sürücüler, tepki gösterdi.

  Sürücülerin tepkisi üzerine, Manisa Şehir İçi Trafik ve Tescil Şubesi ekipleri, heykellerin sürücülerin dikkatlerini dağıttığı konusunda tutanak tutarak, konuyu Manisa Belediyesi yetkililerine bildirdi. Belediye de heykelleri buradan kaldırdı.

  Belediye Başkan yardımcısı Kemal Sevinç, heykellerin şehre güzellik katması için konulduğunu belirterek “Köpek heykelinin yola yakın olması gerçekten sürücüleri yola fırlayacakmış gibi korkuttu. Biz de heykelleri öğretmenevi önünden geçen yolun kenarındaki yamaca koyduk. Burada daha da güzel durdu ve sürücülerin dikkati dağıtmaz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı