KİLİS HABERLERİ

Sürücülere Yönetmelik Uyarısı

IHA
12.10.2015 - 15:17Son Güncelleme :

KİLİS ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANI SADULLAH BÜYÜKKÖŞKER, RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMENLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINI DAİR YÖNETMENLİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Kilis Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sadullah Büyükköşker, okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını belirterek, sürücüleri uyardı.
Başkan Büyükköşker, Resmi Gazete’de yayımlanan okul servis araçları hizmet yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikte değişiklik gerçekleştirildiğini söyledi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nden alınan 10 Eylül 2015 tarihli ve 61406 sayılı yazıda, değişikliğin 4 Şubat 2015 tarihli ve 29277 sayılı Resmi Gazete’de yayınlandığını ifade eden Büyükköşker, gelen yazıda özetle şu ifadelerin yer aldığını belirtti:
"Okul servis araçları hizmet yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile E sınıfı sürücü belgesi için 5 yıllık, B sınıfı sürücü belgesi için 7 yıllık sürücü belgesine sahip olma zorunluluğunun getirildiği, bahse konu okul servis taşımacılığında 7 yıldan fazla B sınıfı sürücü belgesiyle minibüs kullananların ehliyetini E sınıfına çevirmeleri ve kullandıkları minibüs yerine de otobüs almaları halinde, ayrıca bir tecrübe süresi beklenmeksizin E sınıfı ehliyetleriyle otobüs cinsi taşıtları kullanabilmelerinin Bakanlıkça uygun bulunduğu bildirilmektedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Sürücülere Yönetmelik Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 15 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sürücülere Yönetmelik Uyarısı haberi güncellenecektir.

KİLİS İLÇELERİ
KİLİS NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı