Ege Haberleri

EGE

  Sürücü kursu bilmece gibi

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Serinhisar'da sahte ikametgah belgesiyle, eğitim süresini tamamlamadan belge verdiği öne sürülen Özel Hisar Sürücü Kursu geçen yıl kapatıldı. Hüsnü Genç'in olan kursun verdiği bin 16 ehliyet iptal edildi.

  AYNI bina ve eğitim pistinde Davut Eskikurt adına alınan ruhsatla Serinhisar Sürücü Kursu açıldı. Genç ile Eskikurt'un Hisar Eğitim Hizmetleri Şirketi'nin ortakları olduğu ortaya çıktı.

  GENÇ ile Eskikurt, ehliyeti alınan kursiyerler adına dava açtı. Eskikurt, kazanacaklarına inandıklarını söyledi, ‘‘Davayı kaybedersek, ehliyeti iptal edilip mağdur olanlara ücretsiz kurs vereceğiz’’ dedi.

  Hukuk dışı değil

  KAPATILAN Özel Hisar Sürücü Kursu'nun avukatı Muhammet Kabukçu, ‘‘Serinhisar nüfusuna kayıtlı olanların ehliyeti toplanmıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün kararına göre, kurslara kayıt yaptıracak kursiyerlerin sürücü kursunun bulunduğu yerleşim biriminde oturdukları ya da işyerinin bulunduğuna dair belge istenmesine gerek yok. Burada çifte standart uygulandı. Davayı kazanacağımızı düşünüyorum’’ dedi. Serinhisar Sürücü Kursu'nun sahibi Davut Eskikurt da ‘‘Hüsnü Genç, benim ortağım. Ancak, biz Hisar Eğitim Hizmetleri Şirketi'nin ortağıyız. Şu anda açılan Serinhisar Sürücü Kursu ile Genç'in bir ilgisi yok. Genç'in sahibi olduğu sürücü kursu kapatıldı, yeni ruhsatı ben kendi adıma aldım. Hukuk dışı bir uygulama yok’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı