Gündem Haberleri

  Sürücü 11, yolcu ise 5 yaşında

  Süleyman ELÇİN-İsmail AKKAYA, (DHA)
  28.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  11 yaşındaki ağabey, 5 yaşındaki kardeşini de bindirdiği babasının otomobiliyle şehir merkezinde gezinti yaparken yakalandı.

  KONYA’da, 11 yaşındaki D.B. babası uyurken otomobilinin anahtarlarını aldı. Yanına kardeşi 5 yaşındaki M.B.’yi bindiren D.B. kent turuna çıktı. Kent merkezinde hız yaparken polisleri görünce büyük korkuya kapılan D.B. yakalandı. Babasının uyuduğu sırada kardeşi ile gezintiye çıktıklarını belirten küçük sürücü ifadesinde şöyle dedi:

  Benzin alıp gezecektik

  "Anahtarı gizlice aldım. Ancak arabamızda benzin yoktu. Biriktirdiğim harçlıklarla benzin almak için yola çıktım. Benzini aldıktan sonra kardeşimle gezecektik. 3 aydır araba kullanıyorum. Bana araba kullanmayı babam öğretti." Çevredeki meraklıların da ilgisini çeken iki çocuk, korku ve şaşkınlık nedeniyle polis memurlarının yanından ayrılmadı. Polisin telefonla aradığı baba Orhan B. olay yerine geldi. Sanayide işçi olan Orhan B. gazetecilere, "Çocuk büyük bir suç mu işledi? Ona suçlu muamelesi yapmayın" diyerek çıkıştı.

  Babaya 206 YTL ceza

  D.B. Çocukları Koruma Şubesi polislerine teslim edilirken baba Orhan B.’ye, "Küçük yaşta motorlu araç kullandırmak" suçundan 206 YTL para cezası kesildi. Davut B., daha sonra savcılığın talimatı ile babasına teslim edildi. Savcılık baba hakkında incelemenin ardından dava açıp açmayacağına karar verecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı