Gündem Haberleri

  Suruç’ta ölen 3 gencin cenazeleri Muş’ta toprağa verildi

  Eser AYDIN/ MUŞ, (DHA)
  22.07.2015 - 09:57 | Son Güncelleme:

  SURUÇ’ta canlı bomba saldırısında hayatını kaybeden Mücahit Erol (18), Serhat Devrim (19), Med Ali Barutçu (20) gözyaşları ve ağıtlar arasında Muş’ta toprağa verildi.

  Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgundan alınan 3 gencin cenazesi, konvoy eşliğinde saat 18.00’de Muş’a getirildi. Belediye Meydanı’nda düzenlenen cenaze törenine DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, HDP Muş Milletvekilleri Burcu Çelik Özkan ile Ahmet Yıldırım, HDP ve DBP yöneticileri, hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

  Suruç’ta ölen 3 gencin cenazeleri Muş’ta toprağa verildi

  Konuşmalarda barış çağrısı yinelendi. Kürtçe yapılan konuşmalarda ‘Artık yeter’ (Edi bese) vurgusu yapıldı. DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, 8 ile şehit cenazeleri gönderildiğini anımsatıp, "Başta ailelerimizin, bütün özgürlük mücadelesi yürütenlerin, Başkan Öcalan’ın, Muş halkının ve bütün Kürdistan halkının başı sağ olsun. Ne diyeyim? Bu saatten sonra söylenecek söz yok ki. İşte Mücahit’in, Med Ali’nin ve Serhat’ın ailesini dinledik. Yürekleri yanıyor. Çocuklarımızı daha defnetmedik, ama burada anneler, babalar Kürdistan’a özgürlük istiyoruz, Türkiye’ye özgürlük istiyoruz. Hepimiz bundan sonra bu arkadaşlarımızın hayallerini, umutlarını büyütmek ve hayata geçirmek, hayata geçirerek geleceğe taşımak için mücadelemizi daha da yükseltme sözü veriyoruz" diye konuştu.

  Suruç’ta ölen 3 gencin cenazeleri Muş’ta toprağa verildi

  İşsiz Serhat Devrim, Güzel Sanatlar Lisesi mezunu Mücahit Erol, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencisi Med Ali Barutçu’nun cenazeleri, gözyaşları ve ağıtlar arasında toprağa verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı