VAN HABERLERİ

Suruç Katliamına Kınama

IHA
21 Temmuz 2015 - 16:55Son Güncelleme : 21 Temmuz 2015 - 16:56

OSB'DEN SURUÇ KATLİAMINA KINAMA

IHA

Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başvan Vekili Mehmet Fazıl Kaplan, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde sivillere yönelik gerçekleştirilen katliamı esefle ve şiddetle kınadıklarını söyledi.
Van Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü önünde düzenlenen basın açıklamasını okuyan Mehmet Fazıl Kaplan, ülkemizin hassas bir süreçte geçtiğini belirterek, “Bizler sanayici ve iş adamları olarak bu sürece dikkat çekmek istedik. Bu anlamda son yapılan genel seçimlerde halkımızın teveccüh ettiği sandık sonuçlarına göre bir an önce geniş tabanlı bir koalisyon hükümetinin oluşması yönünde tercihini kullanmıştır. Bu sonuca göre herkesin kendi grup ve siyasal çıkarlarını bir kenara bırakıp, bir an evvel hükümetin kurulması, Türkiye halkları açısından son derece aciliyet kazanmış bulunmaktadır. Bundan sonra bu türlü eylemlere karşı güçlü bir hükümetin derhal iş başına gelerek, ülkemizi bu eylemlere karşı güçlü bir konuma getirmelidirler. Ülkemizin sabırsızlıkla beklediği ve son 3 seçimde çözüm süreci lehine referandum teşkil eden bir tercihte bulunmuştur. Artık siyasi partilerin, halkımızın bu tercihlerini görmeleri gerekmektedir. Bu süreci uzatmanın hiç bir anlamı kalmamıştır. Biz sanayici ve iş adamları olarak, çözüm sürecinin bir an evvel bir sonuca bağlanması konusundaki beklentilerimiz hat safhaya çıkmıştır. Çünkü istikrar artık ülkemize şarttır. Bu istikrar, çözüm sürecine bağlıdır ve derhal görüşmelere tekrar başlanması, akabinde bir silahsızlandırmaya doğru yol alması gerekmektedir. Son yaşanan bu vahim olayı da göz önüne alınarak bundan sonraki süreçte böyle katliamların tekrar yaşanmaması için hükümet, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin ellerindeki tüm imkanları kullanarak istikrarlı bir ülke haline gelmemiz kaçınılmaz olmuştur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Suruç Katliamına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suruç Katliamına Kınama haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:34
  • Guneş
   05:20
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   19:00
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı