"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

'Sürpriz' yok

SEZONUN ilk lig maçlarında “büyüklerin” puan kaybı nedense “sürpriz” olarak değerlendirilir. İtirazım var.

Madem hemen her sezon puan kaybediyorlar, artık ilk maçlarını kazanmaları durumunda “sürpriz” demeliyiz.

Trabzonspor, Fenerbahçe, Beşiktaş’ın ilk maçlarında 3 puana kavuşamamaları Galatasaray açısından bir yerde puan farkı yedekleme şansı doğmuştu.

Rakiplerinin yaşadığı “sürpriz” Galatasaray’ın kapısını da tıklattı fakat Umut “Evde yokuz” dedi.

* * *


Takviyeli kadrosuyla hem hazırlık maçlarında hem de Süper Kupa Finali’nde olumlu sinyaller vermiş olan sarı kırmızılar, maçın başında çözmekte güçlük çektikleri bir rakibe çattıklarını anladı.

Süper Lig’e iyi bir kadroyla dönen Kasımpaşa’nın kilidine uygun anahtar yine Umut Bulut’un cebinden çıktı.

Sahanın tartışmasız iki yıldızı Emre ve Umut’un ilk ortak çalışması 35’inci dakikada geldikten sonra G.Saray topa ve maça hakim olan tarafa dönüştü.

Hamit’in uyum sağlamaya başlaması, Aydın ve Emre’nin kendilerini geliştirmeyi sürdürmeleri, Dany’nin savunmadaki başarısı ve elbette Umut Bulut’un diğer golcü arkadaşlarına “Bir forma bende, diğerini paylaşacaksınız galiba” mesajı vermesi gecenin dikkat çeken noktalarıydı.

* * *


Fatih Terim, “ince ayarları” sezon ilerledikçe tamamlayacaktır. İlk haftayı galibiyetle noktalamak moral açısından 3 puandan da kıymetli olabilir...

Kasımpaşa ise doğru yolda, sezon boyunca can yakabilecek bir ekip görüntüsü çizdi; haklarını vermek lazım.Lig başladı, gözümüz aydın.

X