Gündem Haberleri

  Sürpriz yemek

  Çilem KAYA / ANKARA
  18.10.2008 - 01:09 | Son Güncelleme:

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile dün Ankara’da sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi.

  Buluşmaya Türk’ün yanında DTP Muş milletvekili Sırrı Sakık ve DTP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici yer aldı. Yıldız Marina’da dün saat 20.00 sularında biraraya gelen milletvekilleri yaklaşık 3 saatlik bir görüşme yaptı. Samimi bir havada geçen ve kahkahaların duyulduğu yemekte DTP’li milletvekillerinin rakı içmesi dikkat çekti. Hürriyet’in orada olduğunu öğrenen Fırat’ın korumaları durumu kendisine bildirdi. Bunun üzerine Fırat, şef garsonu yanına çağırarak basın mensuplarına görünmeden nasıl çıkabileceğini sordu. Garsonun "Garajı kullanabilirsiniz efendim" sözü üzerine Fırat, Sakık’ın eşliğinde salondan ayrıldı.

  Fırat’ın ayrılmasından sonra görüşmenin içeriğini soran Hürriyet muhabirine Türk, "Fırat üniversiteden beri arkadaşımızdır. Kendisiyle sohbet için biraraya geldik" dedi. Türk, daha sonra görüşmeyi "Tesadüf" olarak nitelendirerek, "Birlikte oturduk biz siyasetçiyiz. Gündemi de konuştuk" yanıtını vermekle yetindi. Yıldız Marina’ya sık sık gittiği öğrenilen Sakık’ın yemeğin ardından Fırat’ı kapıya kadar uğurlaması ve hesabı ödemesi gözden kaçmadı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı