Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sürpriz Kudüs yolunda

  Hürriyet Haber
  17 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mart 1999 - 00:01

  Türkiye'nin Tuğba Ünal ve Grup Mistik'le katılacağı Eurovision Şarkı Yarışması’nda Almanya'yı, bir sürpriz olmazsa Türk grubu ''Sürpriz'' temsil edecek.

  Eurovision şarkı yarışması için yapılan Almanya elemelerinde ikinci olan Türk gençlerinden oluşan ‘Sürpriz’ grubu, birinci seçilen Corinna May'ın diskalifiye olmasıyla, Almanya'yı İsrail'deki finallerde temsil etme hakkını kazandı. Eurovision Almanya Elemeleri'ni düzenleyen NDR Televizyonu tarafından yapılan açıklamada, May'ın ‘‘Hör den Kintern einfach zu’’ (Çocukları Dinle) adlı şarkısının, daha önce başka bir sanatçı tarafından seslendirildiğinin belirlendiği bildirildi.

  12 Mart'ta Bremen'de düzenlenen Eurovision Almanya Elemeleri'ni âmâ şarkıcı Corinna May'ın seslendirdiği ‘‘Hör den Kintern einfach zu’’ (Çocukları Dinle) adlı parça kazanmıştı. Bu şarkının daha önce başka bir sanatçı tarafından seslendirildiği ve CD olarak piyasaya sürüldüğünü belirlediklerini açıklayan NDR Televizyonu Basın Sözcüsü Ralp Coleman, ‘‘Bu durumda, Kudüs'te Almanya'yı, elemelerde ikinci olan Sürpriz Grubu’nun (Reise nach Jerusalem - Kudüs'e yolculuk) adlı parçası temsil edecek’’ dedi.

  Mark milyoneri olacaklar

  Haber, Almanya müzik piyasına bomba gibi düştü. Türk gençlerinden oluşan grubun birinci ilan edilmesinin ekonomik olarak büyük getirisi olacağını belirten müzik eleştirmenleri, Münih'li 6 Türk gencinin kurduğu Sürpriz Grubu'nun, önümüzdeki günlerde milyonlarca mark kazanacağını bildirdi. Sürpriz Grubu'nun şirketi Jupiter Records'un basın sözcüsü Aida von Braasch ise, ‘‘Kudüs'te Almanya'yı temsil etme hakkının Sürpriz'e geçtiği bize resmen bildirildi. Grup üyeleri ve besteyi yapan Ralph Siegel bir araya gelecekler ve bir karar verecekler’’ dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı