Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Suriyelilerin araçları için hendek otopark

  AA
  28.09.2014 - 16:55 | Son Güncelleme: 28.09.2014 - 17:16

  Suruç ilçesindeki sınır hattında bekleyen Suriyeli Kürtlerin araçlarının Türkiye tarafında oluşturulacak hendek şeklindeki otoparklarda muhafaza altına alınacağı bildirildi.

  Halep'e bağlı Kobani (Ayn el Arap) bölgesinde terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınmak isteyenler, kontrollü geçişlerin yapıldığı Yumurtalık sınır hattında araçları ve hayvanlarıyla bekliyor.

  Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in talimatları doğrultusunda Suriyelilerin araçlarının Türkiye'ye alınması için çalışmaların başladığını söyledi.

  Suriyelilerin araçları için hendek otopark
  Hendek otopark için kazı çalışmaları başladı

  Yumurtalık mevkisinde söz konusu araçlar için otopark yapılacağını ifade eden Seçilmiş, şunları kaydetti:

  "Bir hendek kazarak araçlar için bir park alanı oluşturup araçları burada muhafaza altına alacağız. Kesinlikle trafiğe girişlerine müsaade etmeyeceğiz. Araçlar bu tarafa gelince araç sahipleri de karşıda beklemek zorunda kalmayacaklar. Can güvenlikleri güvence altına olunmuş olacak."

  Seçilmiş, etkili olan yağmur nedeniyle çamur olan sahanın kurumasının ardından araçların park alanına alınacağını sözlerine ekledi.

  Suriyelilerin araçları için hendek otopark
  Girişlerine izin verilmeyen araçlar sınırda bekletiliyor


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı