KİLİS HABERLERİ

Suriyelilere insani yardım

AA / İzzet Mazi
29.02.2016 - 20:45Son Güncelleme :

- AK Parti Aydın teşkilatı tarafından temin edilen bin 500 yardım kolisi Kilis'e gönderildi

Suriyelilere insani yardım
AA / İzzet Mazi

KİLİS (AA) - AK Parti Kilis ve Aydın teşkilatlarının işbirliğiyle bin 500 yardım kolisi, Kilis'teki ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıldı.

AK Parti Kilis Merkez İlçe Başkanı Neşat Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardım malzemelerinin kent merkezinde kendi imkanlarıyla kalan ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere dağıtılacağını söyledi.

Gıda, battaniye, ayakkabı ve kışlık giysilerden oluşan malzemelerin Aydın'dan gönderildiğini belirten Yıldırım, yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kilis'te gerçekten bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mağdur ve mazlum kardeşlerimiz oldukça zor durumdalar. Biz de bu yardımların ulaştırılmasının kıvancını yaşıyor, fakir olan herkese yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz. Biz artık Suriyelileri mülteci olarak değil kardeşimiz olarak görüyoruz. Bundan sonra da yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz inşallah."

Yıldırım, tüm ülkelerden bölgede yaşanan drama son verilmesi için destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Suriyelilere insani yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 20 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyelilere insani yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı