HATAY HABERLERİ

Suriyeliler, İHH ile hayata tutunuyor

AA / Cem Genco
31.01.2015 - 10:56Son Güncelleme :

- İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'deki iç savaştan bu yana ülkelerinde veya Türkiye ve diğer komşu ülkelere sığınan Suriyelilerin yardımına koşuyor - Suriyeli ailelerin, barınma, beslenme, sağlık, gıda, eğitim gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına önemli destekler sağlayan vakıf, bu yardımlarını ülkedeki savaşın ilk gününden bu yana devam ettiriyor

AA / Cem Genco

HATAY (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'de krizin başladığı günden bu yana hem ülke içerisinde hem de başta Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerde mülteci konumundaki Suriyelilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için yardım faaliyetleri yürütmeye devam ediyor.

Suriyeli ailelerin, barınma, beslenme, sağlık, gıda, eğitim gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasına önemli destekler sağlayan vakıf, bu yardımlarını ülkedeki savaşın ilk gününden bu yana devam ettiriyor.

İHH, ülkenin çeşitli bölgelerindeki kamplarda soğuktan ve açlıktan meydana gelen ölümleri göz önüne alarak gıda, sağlık ve barınma başta olmak üzere yapılan tüm bağışları, Suriye'de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor.

Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden gelen yardımların Suriye'ye ulaştıran İHH'nın Reyhanlı ilçesindeki lojistik merkezi 24 saat çalışılıyor.

Hazırlanan yardımlar, İHH görevlileri tarafından titiz çalışmaların ardından Suriyelilere dağıtılıyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Suriye'deki savaşın başladığı ilk günden itibaren yardım çalışmalarına başlayan İHH, 2015 yılında da yardımlarına devam ediyor.

Vakıf, bu çalışmalar kapsamında yılın ilk ayında Suriye'ye150 tır yardım gönderdi. Sınır ötesinde 22 kampa düzenli yardım ulaştırıyor. Suriye içinde farklı noktalarda açılan mutfaklarda yapılan yemekler ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Reyhanlı ilçesindeki lojistik merkezinde üretilen günlük 170 bin ekmek Türkiye sınırına yakın kamplara dağıtılıyor. Türkiye'de 30, Suriye içinde açılan 10 okulda eğitim gören Suriyeli çocukların tüm kırtasiye ihtiyaçları İHH tarafından karşılanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Suriyeliler, İHH ile hayata tutunuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeliler, İHH ile hayata tutunuyor haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
  • İmsak
    05:53
  • Guneş
    07:34
  • Öğle
    12:42
  • İkindi
    15:16
  • Akşam
    17:31
  • Yatsı
    19:00
Sayfa Başı