ADIYAMAN HABERLERİ

Suriyeliler için yardım kampanyası

AA / Mehmet Fatih Aslan
14.01.2015 - 14:48Son Güncelleme :

- Adıyaman'da çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından "Vakit ensar olma vakti" adıyla kampanya başlatıldı

AA / Mehmet Fatih Aslan

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından Suriyeliler için "Vakit ensar olma vakti" sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İl Temsilciliği öncülüğünde Demokrasi Parkı'nda bir araya gelen 20 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, yardım çadırı açarak, Suriyeliler için kampanya başlattı.

İHH İl Temsilcisi Fadıl Akkuş, sivil toplum kuruluşları adına yaptığı açıklamada, Suriye'de iç savaşın başladığı günden itibaren insanların sürekli mağdur edildiğini söyledi.

Savaşın ortaya çıkardığı olumsuz nedenler ve hava şartları nedeniyle insanların ölüme terk edildiğini belirten Akkuş, "Bugün gerçekten ellerinde olmayan sebeplerle ülkemize sığınan bu vatandaşlarımıza sahip çıkmak zorundayız" dedi.

İnsan olmanın gereği olarak Suriye halkına yardım edilmesi gerektiğini vurgulayan Akkuş, sığınmacıların ölüme terk edilmesi durumunda bütün insanlık değerlerinin yitirileceğini ifade etti

Türkiye-Suriye sınırında soğuk hava ve yetersiz beslenme nedeniyle son günlerde çocukların da hayatını kaybettiğine işaret eden Akkuş, şöyle konuştu:

"Bölgeden bulunanlar, soğuk ve yetersiz beslenme nedeniyle ölen çocukların sayısının artacağını bildirmektedir. Bu savaşın ne zamana kadar süreceği ise bilinmiyor ama bu insanlara yardım etmek, bizim boynumuzun borcu olması gerekir. Sınır bölgelerinde 120 bin insana sıcak yemek verilmekte, ekmek dağıtılmaktadır ancak un stokları tükendi. Bu nedenlerden dolayı ülkemizde olduğu gibi Adıyaman'da da yardım kampanyası başlatıyoruz"

Bu arada, kurulan çadırının yanında savaştan mağdur olmuş insanları konu alan 30 fotoğraf sergilendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Suriyeliler için yardım kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 14 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeliler için yardım kampanyası haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı