HATAY HABERLERİ

Suriyeli yetimler, rahmet yetim köyüne yerleştirildi

DHA
31.03.2017 - 11:45Son Güncelleme :
DHA

 


SURİYE'nin Halep ve Humus kentlerindeki kuşatma bölgesinden kurtarılan yetim çocuklar, İdlip'teki İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH), İnsani Yardım Vakfı ve Katar Raf işbirliği ile kurulan rahmet yetim köyüne yerleştirildi.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın girişimleri sonucu, savaş mağdurlarının kısmen daha güvenli bölgelerde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çeşitli projelerin hayata geçirilmesine devam edildiğini söyleyen İHH Basın Danışması Burak Karacaoğlu, "Son olarak Suriye'nin Humus ve Halep bölgelerinden tahliye edilen yetim ve ailelerinin bulunduğu 35 kişi, İHH-Katar RAF işbirliğiyle İdlip'teki kurulan rahmet yetim köyüne yerleştirildi" dedi.
Karacaoğlu, Suriye'nin rahmet köyünde ticaret merkezlerinin yanı sıra okul, çocuk parkı ve mescit gibi sosyal alanların de yer aldığını anlattı.

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Suriyeli yetimler, rahmet yetim köyüne yerleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli yetimler, rahmet yetim köyüne yerleştirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı