KİLİS HABERLERİ

Suriyeli sığınmacılara yardım

AA / Rıdvan Korkulutaş
27.02.2016 - 15:37Son Güncelleme :

- Kilis'te Suriyeli sığınmacılara Deniz Feneri Derneğince gıda, kışlık kıyafet ve çocuk bezi yardımı yapıldı

AA / Rıdvan Korkulutaş

KİLİS (AA) - Kilis'te Suriyeli sığınmacılara Deniz Feneri Derneği tarafından gıda, kışlık kıyafet ve çocuk bezi yardımında bulunuldu.

Yardım gönüllüsü Ahmet Urfalıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılara ensar vazifesi güdülerek yardım yapılması gerektiğini belirtti.

Gönüllülerce daha önce tespit edilen sığınmacılar için her türlü desteğin sağlandığını anlatan Urfalıoğlu, bu kapsamda ailelere gıda paketi başta olmak üzere kıyafet, battaniye gibi yardım malzemesinin ulaştırıldığını söyledi.

İçerisinde gıda, hijyen, çocuk bezi ve maması bulunan 500 koli dağıtıldığını aktaran Urfalıoğlu, "Kilis olarak ensar görevimizi yapmamız lazım. Onlar muhacir konumunda. Bizim de ensar olarak onların elinden tutmamız gerekiyor" dedi.

Urfalıoğlu, yardımların sürebilmesi için hayırsever vatandaşlardan desteklerini esirgememesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Suriyeli sığınmacılara yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli sığınmacılara yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı