İZMİR HABERLERİ

Suriyeli sığınmacılara yardım

AA / Eşber Ayaydın
26.02.2016 - 14:23Son Güncelleme :

- Torbalı'da çadırlarda kalan sığınmacıları ziyaret eden İzmir Üniversitesi Rektörü Erciyeş ve beraberindekiler insani yardım malzemesi dağıttı

AA / Eşber Ayaydın

İZMİR (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçan ve İzmir'in Torbalı ilçesinde çadırlarda kalan Suriyeli sığınmacılara, İzmir Üniversitesi yetkililerince yardımda bulunuldu.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ve Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Selim Doğanata'nın da yer aldığı heyet, Torbalı ilçesindeki boş araziye kurdukları çadırlarda yaşayan sığınmacıları ziyaret etti.

Burada sığınmacılarla görüşerek sorunlarını dinleyen Erciyeş ve beraberindekiler, battaniye, yastık, giyecek, yiyecek, yatak ve ayakkabıdan oluşan çeşitli yardım malzemeleri dağıttı.

Erciyeş, üniversitelerin, topluma yararlı akademik çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluklarda da yer alması gerektiğini ifade etti.

Sığınmacılar konusunda vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının daha etkin olmasını isteyen Erciyeş, "Yalnızca Torbalı'da bulunan kamplarda bin 200 kişi kalıyor. Hedefimiz, mümkün olduğu kadar yaşamsal ve hijyenik ihtiyaçlarını karşılayarak mültecilere daha yaşanılabilir bir ortam sunmak. Bunun için de vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin ve özel sektör temsilcilerinin devlet kurumları kadar duyarlılık göstermesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Suriyeli sığınmacılara yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli sığınmacılara yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı