VAN HABERLERİ

Suriyeli sığınmacılar sağlık kontrolünden geçirildi

AA / Ali Dağer
28.02.2016 - 16:02Son Güncelleme :
AA / Ali Dağer

VAN (AA) - Ülkelerindeki savaştan kaçarak Erciş ilçesine gelen Suriyeli sığınmacılar, "El ele Gönül Gönüle" etkinliği kapsamında sağlık kontrolünden geçirildi.

Erciş Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Erciş Avcılar Derneği tarafından farklı mahallerde ikamet eden 34 Suriyeli aile ziyaret edildi.

Etkinlikte sağlık personelleri aileleri muayene ederken, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet İçöz de muayene olmak isteyen Suriyelilere her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Erciş Avcılar Derneği Başkanı Sami Demir ise, "El ele, Gönül Gönüle" projesi kapsamında Suriyeli aileler için bir araya geldiklerini belirterek, "Suriyeli kardeşlerimize sağlık kontrolü yaparak dertlerine derman olmak istedik. Fikirsiz memleket yoktur. Zengin memleket, fakirini, fukarasını saklayabilendir, düşüncesiyle hakkın rızasına kavuşmak istiyoruz. Yardım sever bir arkadaşımızın bağışıyla engelli Suriyeli kardeşimize bir engelli sandalyesi teslim ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Suriyeli sığınmacılar sağlık kontrolünden geçirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli sığınmacılar sağlık kontrolünden geçirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı