HATAY HABERLERİ

Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı

DHA
27.04.2017 - 17:20Son Güncelleme :
DHA


HATAY'ın Reyhanlı İlçesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliği ile, Suriyelilerin Geçici Eğitim Merkezlerinde eğitim gören Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.
Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Tünek, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliği ile sağlanan 29 kalemden oluşan kırtasiyelerin Geçici Eğitim Merkezleri Koordinatör Müdürlerine teslim edildiğini söyledi. Tünek, öğrenci başına aylık 30 TL yardım projesi kapsamında alınan kırtasiyelerin  koordinatör müdürler tarafından öğrencilere dağıtımın yapılacağını da belirtti. Tünek'e, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Arslan, Koordinatör Müdür Mehmet Mustafa Ayaz eşlik etti.
Reyahnlı'da 37 Geçici Eğitim Merkezi'nde 13 bin 30 Suriyeli öğrenci eğitim görüyor.


Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli öğrencilere kırtasiye yardımı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı