ADANA HABERLERİ

Suriyeli öğrenciler sanayi bölgesinde ağırlandı

DHA
31.03.2016 - 10:31Son Güncelleme :
DHA

ÜLKELERİNDE yaşanan savaştan dolayı Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan bir grup Suriyeli öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 'Suriyeli Kardeşlerimizle Kültür ve Sporda Buluşuyoruz' adlı projesi kapsamında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ni (AOSB) ziyaret etti.
ASOB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, konuk öğrencilere bölgenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Keskin "Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgemiz, 1 milyar doları aşan ihracatı ile Adana'dan yapılan ihracatın yarısından fazlasını gerçekleştiriyor. Yeni alanımızda faaliyete girecek diğer işletmelerle birlikte hem üretim hem istihdam hem de ihracatımız artacak" dedi.
Daha sonra Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Haşim Meydan tarafından, istihdamla ilgili bilgi sunuldu. Ziyaretin sonunda, AOSB Müdürlüğü tarafından Suriyeli öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

ADANA,(DHA)
(31.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Suriyeli öğrenciler sanayi bölgesinde ağırlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli öğrenciler sanayi bölgesinde ağırlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı