GAZİANTEP HABERLERİ

Suriyeli Mültecilerin Gaziantep’e Sosyo Ekonomik Etkileri Raporlaştırıldı

IHA
04 Eylül 2015 - 17:09Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 17:10

SURİYELİ MÜLTECİLERİN GAZİANTEP’E SOSYO EKONOMİK ETKİLERİ RAPORLAŞTIRILDI

IHA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (SEM) tarafından hazırlanan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, “Suriyeli Mülteci Sorununun Olası Ekonomik Etkileri ve Tedbir Stratejileri Kitapçığı” birçok tespit ve olası sorunların çözümlerini içeren bilimsel bir rapor olarak yayımlandı.
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından hazırlanan raporun dayanağı olan anket çalışması, İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hazırlandı. Araştırma, Suriye’de ortaya çıkan iç savaş sonucunda ülkemize göç etmek zorunda kalan Suriyeli mültecilerin Gaziantep şehrine sosyo-ekonomik olarak ne gibi problemler getirdiğini ve Gaziantep şehrinin bu problemleri bertaraf etmek için ne gibi stratejiler geliştirmesi gerektiğini tespit etmeye çalışan bilimsel bir rapor olarak sunuldu.
HKÜ tarafından saha çalışması uygulanarak hazırlanan rapor, tarihte Gaziantep’te ticari faaliyet gösteren şirketlerin “Suriyeli Mülteciler Sorununun Olası Ekonomik Etkileri” üzerine bakış açılarını ve sosyal eğilimlerini yansıtmaktadır. Araştırmanın saha evresi uygulanırken deneklere hiçbir baskı ve yönlendirme yapılmadığı belirtilirken, tamamen objektif kriterler çerçevesinde bilimsel araştırma normlarına ve tekniklerine sadık kalınarak, yüksek güven taahhüdü çerçevesinde hazır hale getirildiği açıklandı.
“Suriyeli Mülteciler Sorununun Olası Ekonomik Etkileri ve Tedbir Stratejileri” başlıklı araştırmada, bin 510 kişinin sorulara verdikleri cevapların değerlendirilmeye alındığı söylenirken, Gaziantep halkının düşüncelerinin de net olarak yansıtılmasının amaçlandığı belirtildi.
Önemli birçok konunun yer aldığı raporda, “Demografik Bilgiler, Ankete Katılan Şirketlerin Mali ve İdari Yapısı, Araştırma Bulguları, İşletmelerin Suriyeli Mültecilere Bakış Açısı, İşletmelerin Suriyeli Mültecilere Sosyo-Ekonomik Bakış Açısı, Suriyeli Mültecilerin İşletmelerin Ekonomisine Etkisi, Sonuç ve Tedbir Stratejileri gibi başlıkların HKÜ’nün uzman akademik kadrosunun geniş kapsamda araştırmaları sonucunda hazırlandığı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Suriyeli Mültecilerin Gaziantep’e Sosyo Ekonomik Etkileri Raporlaştırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Suriyeli Mültecilerin Gaziantep’e Sosyo Ekonomik Etkileri Raporlaştırıldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:43
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:26
  • Yatsı
   20:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı