Suriyeli muhaliflerin kan donduran katliamı

13 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ağustos 2012 - 14:47

Suriye'nin Halep kentinde muhaliflerin çektiği katliam görüntüleri izleyenleri dehşete düşürdü. Görüntüde muhalifler ele geçirdikleri posta binasından memurları ve güvenlik görevlilerini aşağı attı.

Halep'e bağlı El Bab kasabasından gelen bu görüntülerin 10 Ağustos'ta kaydedildiği belirtiliyor.

Görüntülerde kasabadaki posta ofisini ele geçiren silahlı muhalifler, görevli memurları ve güvenlik görevlilerini binadan aşağı atarak katlediyorlar.

MEMURLARI BİNADAN AŞAĞI ATTILAR / WEB TV

Binanın önüne toplanan kalabalıktan bazıları da "Allah aşkına durun" diyerek muhaliflere tepki gösterse de katliam durmuyor. Olayda 6 kişinin öldüğü tahmin ediliyor.

Çatışmaların tüm şiddetiyle sürdüğü ülkede, muhalifler sivil hizmetleri de durdurmaya çalışıyor. Bu nedenle görevi başında kalmakta ısarar eden memurlar, rejim destekçisi olarak nitelendirilip infaz ediliyorlar. Muhalifler çoğu zaman öldürdükleri kişilerin rejim yanlısı milis gücü Şebbiha üyeleri olduklarını iddia ediyorlar ancak bu iddialar bağımsız kaynaklarca doğrulanmıyor.

İnsan hakları örgütleri ise, bu kişilerin "Şebbiha" olması durumunda bile esir alındıktan sonra infaz edilmelerinin suç olduğu görüşündeler...

Suriyeli silahlı muhalifler daha önce de Halep'te Devlet Başkanı Beşar Esad'ı destekleyen Berri aşiretinin ileri gelenlerini infaz etmiş ve görüntüleri video paylaşım sitelerine yüklemişlerdi.

İnsan hakları uzmanları bu tip infazları "savaş suçu" olarak değerlendiriyor. Ancak Suriyeli muhaliflerin bu tip katliamları bugüne kadar Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşınmış değil.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 61 Yorum }
 • mavi liman 13.8.2012 19:05:31
  bunlar müslüman mı arkadaşlar? bunlar şeytan. bir videoda da esad yanlısının kafasını kesiyorlar. diri diri insan kesiyorlar. Türkiye bu canilerle müslüman alemi rüyası göreceğine, laik Türkiye'ye canla başla sarılmalıdır. Laik Türkiye, Ortadoğu cehenneminde bir cennettir.
 • Orhan Oztekin 13.8.2012 10:13:28
  Bunlar insanmi ,boyle sey olurmu bence Esad dan farklari yok ,gunah yahu gunah
 • Burçak Saydan 13.8.2012 00:28:08
  Memlekette kaçırılmadık adam kalmadı! Öldürmedikleri er kalmadı !! Memleket sahipsiz , gardı düşmüş. Siz daha neyin derdindesiniz?? Uyanın Türk milleti memleket elden gidiyor diyorum !!
 • Alaettin Zırhlı 12.8.2012 22:27:53
  CİHAN ATAGİL; haklısın; ESAD'ın zulmünü seyretmek,bana ne demek,o zulme ortak olmaktır!Ama adamların aşağı atılmasını doğru bulmamak,onu lanetlemek,zulme ortak olmak değildir! SEn de ESAD'ı lanetliyebiliyor musun,yoksa ortaklığı mı tercih ediyorsun?
 • cihan atagil 12.8.2012 21:12:46
  ZULMU SEYRETMEK BIZE NE DEMEK O ZULME ORTAK OLMAKLA AYNIDIR INSANLIKTAN HICBIR SEKILDE HASIBINI ALMAMISLAR YALNIZCA KENDI CANINI DUSUNEN BASKALARININ CANINI HICE SAYANLAR ANCAK BIZE NE DERLER BIZE KARDESIM BIZE BIZEEESIZE NEYSE BIZE NE
 • Alaettin Zırhlı 12.8.2012 20:59:58
  devam etmektedir.. Muhalifler savunmalarında şekli hatalar yapıyor olabilirler ama bu savaşlarında haksız olduklarını ESAD'a teslim olmaları gerektiği anlamına gelmez, o nedenle münferittir! ÖRNEĞİN BU OLAYI GERÇEKLEŞTİRENLER,DİĞER KOMUTANLARI TARAFINDAN KATLEDİLSE O ZAMAN NE DERDİNİZ?
Sayfa Başı
Haberlerkerimcan durmaz kimdirişte benim stilimkısmetse olursibel akbulutkısmetse olur sibelsibel akbulut kimdirkara sevda